2. félidő

Második félidő vége

31-28

60'

Pálmarsson rázza le a védőket, 30-28. Bombac elcsúszik, semmi, támad a Barca, Alilovic véd! Canellas csinál cselt a balsaroknál, Maqueda pedig beállóból teszi fel az i-re a pontot, 31-28. Megvan, megnyertük az első BL-meccset!

59'

Pazar húzás a balszélre Arinónak, Alilovicsot azonban nem érdekli, kivédi a lövést! Egy perc és harminckét másodperc van hátra a meccsből, amikor kikérjük az utolsó időkérésünket. Bánhidiii! 30-27.

58'

Mázli! Bombac majdnem elveszti a labdát, de Maquedának fel tudja adni kínaira, ő pedig behúzza, 29-27!

57'

Källman meggondolatlanul akar hetest kiharcolni, észreveszik a sporik is sajnos. Tomás a jobbszélről, 28-27.

56'

Pálmarsson átlövésére Alilovic ráül!

55'

Labdát szerzünk! Elveszítjük szabaddobás után, Bánhidinél kétszer indulás.

54'

Szétszakad a pálya, hibák itt is, ott is. Radivojevics kisszögből, 28-26.

53'

Bodót blokkolják, majd Bombac hátra felé passzát vadásszák le. Arino, 27-26.

52'

Bodó labdája a sáncról bepattan, 27-24. Arino a balszélről biztos kézzel, 27-25.

51'

Mem átlövésére Alilovic nem ér oda a hosszúra, 26-24. Källman kínaiját védi Möller.

50'

Kihagyja...Radivojevics büntetőjét kirúgja Möller, de marad nálunk a labda. Bedobjuk! Maqueda! 26-23.

49'

Bombac eladja, rohannak a vendégek, Arino, 25-23. Bánhidivel szemben szabálytalan Pálmarsson, hetes és két perc.

48'

Memről most lemaradunk, 25-22.

47'

Maqueda ütközik N'guessannal, utóbbi lenn marad a padlón. Nincs szankció, így három vendégtámadást ki kell hagynia ápolás miatt. Kissé biceg. Mem átlövését talpról Alilovic védi, majd Maqueda lő gólt nagyon fontos pillanatban ismét, 25-21.

46'

Érkezik a kapunkba Alilovic. Bombac kap egy nagyot Anderssontól, látják a sporik is, két perc. Canellas lövése a blokkról megy ki. Oldalról jövünk, Radivojevics a kapufára...

45'

Elveszik a labdát a Barcától a játékvezetők, rohanunk, Maqueda viszont elrontja, belerohan a védőjébe. Mem bevágja a hosszú alsóba, 24-21.

44'

Fontos gól, Bánhidi, 24-20.

43'

Lasse Andersson góllal köszön be, 23-19. Időt kér Pastor. Eladjuk a labdát, Arino mindenkinél gyorsabb, 23-20.

42'

Bánhidinél fújnak szabálytalanságot támadásban.

41'

Pálmarsson nem tudja megfogni a labdát, Radivojevics ellopje, végiglohol vele, bevágja, 23-17! Fabregas lefordul Källmanról, 23-18. Ez volt a nyolcadik gólja a francia válogatott beállónak.

40'

N'guessan a gólszerző, 22-17. Stepancic arrébb rakta a franciát, két perc a "jutalma". Bombac talpról, Möller kitenyereli.

39'

Radivojevics hetesből, pimaszul bepörgeti, 22-16.

38'

Mem ismét bevágja, nem árt odafigyelni, mert olvad az előnyünk, 21-16.

37'

Bombac lövését is betakarják, majd Stepancic labdáját fogja Möller.

36'

Fabregas ellen nem találjuk az ellenszert, 21-14. Bodót blokkolja Mem, Fabregas egyedül végigviszi a labdát, 21-15.

35'

Maqueda kisodródva lő, kapufa. Pálmarsson bünteti meg gyorsan a szegedi hibát, 20-13. Bánhidi beállóból, 21-13.

34'

Kinyitja a védekezést a katalán csapat, Radivojevics marad üres, Möller véd. Mem töri meg a Barca-gólcsendet, 20-12.

33'

Stepancic lendületből szerez gólt, 20-11. Lent marad a földön, mert meglökték a levegőben, Maqueda jön a helyére. N'guessan lövése mikler ölébe hullik, majd rosszul indít Gaber, jön a Barca, de Canellas labdát szerez!

32'

Ott folytatja, ahol az elsőben abbahagyta! Mikleeer! Kivédi Cindric büntetőjét.

31'

Mi kezdünk! Bombac először csak bemutatja a passzt, majd utána adja a labdát Bánhidinek, aki nem hibázik, 19-11.

1. félidő

Első félidő Vége

18-11

30'

Hihetetlen, hogy milyen labdákat képes összeszedni Fabregas, ötödször eredményes, 17-11. Tizennégy másodperc van hátra a szünetig, időt kérünk. Bombac váratlan közbelövésével ér véget az első félidő, amely Vargas kezéről becsorgott, így 18-11-re, hét góllal vezetünk egy félidő után!

29'

Bánhidit rántják le, a sporik nem ítélnek semmit. Elszórja a labdát a Barca, Mikler indítja Källmant, 17-10.

28'

Henigmant állítják ki jogosan fejre ütésért. Fabregas használja ki az emberelőnyt beállóból, 16-10.

27'

Az első két Dolenec-hetest kivédte Mikler, most Cindric áll oda, ő már nem hibázik, 15-9. Bombagól, Stepancic kanyarodik fel, 16-9.

26'

Gaber kiharcolja, Radivojevics pedig bepörgeti az első hétméteresünket, 15-8.

25'

Gaber kap álompasszt a lábak között, szétlövi a keresztlécet. Tomást tömik labdával, de Mikler résen van. Remek!

24'

Stepancic akad fenn a védőjén, szabálytalanságot reklamálnak, de kifelé ítélnek a játékvezetők... Tomás visszajött a jobbszélre, kapná is a labdát, de nem értik meg egymást Doleneccel.

23'

Bombacsnál fújnak belemenést, majd Gomez lőhet a jobbszélről, oldalháló. Tart Miklertől!

22'

Henigman elszórja a labdát, Gomez rohan, fölé dobja. Henigmanra jön ki a húzás a balszélen, belöviii! 14-8. Mikler kétszer is nagyot véd, de Henigmant kiállítják a sporik utólag. Mi jövünk emberhátrányban.

21'

Stepancic a rövid alsóba átlövésből, 13-7. N'guessan fut keresztbe balról, nagyon bevágja a hosszú felsőbe, 13-8.

20'

Bombac harcol ki szabaddobást.

19'

Bodó lendületből, bepattintja, 12-7. Arino, óriásit ugrik, Mikler jól zár, így mellé dobja.

18'

Ez most egy könnyebb védés Miklertől, majd Gaber szenzációs assziszt után talál be beállóból, 11-6. Arino marad egyedül a szélen, 11-7.

17'

Stepancic eltotyogja, rohan N'gueassan, de Mikler véd! Bodó kisodródva, bvágja, 10-6.

16'

Bánhidi fordul be kiszorítva, Vargas hárít. Fabregas tarthatatlan, 9-6.

15'

Fabregas óriási labdát szed össze, 9-5.

14'

Bombac fűzi át magát a védőkön, 9-4.

13'

Jól védekezünk, Radivojevics kis híján labdát szerez, majd Källman is. Fabregas kerül ziccerbe beállóban, Mikleeer! Visszapattan a vendégekhez a labda, de kivédekezzük.

12'

Bombac góljába belefújnak, ellépte. Cindric is ellépi, Maqueda indul 8-4 ide! Időt kérnek a vendégek. A hangulatra és csapatunk játékára sem lehet panasz, mindenki kitesz magáért.

11'

Bombac pattintja be a kapus lábai között, 7-4. Gaber labdát szerez!

10'

Maquedáról feledkeznek el a spanyol védők, "begyalogol" a labdával, 6-3. Arino a balszélről, 6-4.

9'

Cindric lő középről, kaput sem talál.

8'

Bodó-lövőcsel, majd passzol Bánhidinek, 5-3. Pálmarsson lő közbe, Bánhidi blokkol, marad a vendégeknél a labda.

7'

Tomás a rövid alsóba húzza be a labdát a jobbszélről, 3-2. Maqueda villámgyors, majd Fabregas is, 4-3.

6'

Memnél fújnak belemenést a játékvezetők. Bodó kap rossz passzt, megmenti, Källman lőhet ziccerben, Vargas kirúgja.

5'

Källman rendezetlen fal ellen, 2-1. Pálmarsson próbálkozik ismét, ezt viszont már védi Mikler. Radivojevics a jobbszélről, 3-1.

4'

Roliii! Mikler ezt is kivédi, ismét Dolenec állt oda. Maqueda talpról, mellé. Pálmarsson a kezek alatt, 1-1.

3'

Gaber harcol nagyot Fabregasszal, újabb hetest kapnak a vendégek.

2'

Fantasztikus hangulatot teremtenek a szurkolóink, első támadásunk végén Maqueda lő, Vargas véd, de a kipattanót, Radivojevics bevágja, 1-0.

1'

A vendégek kezdik a meccset. Rögtön hétmétereshez jutnak, Dolenec lövi, Mikleeer!

17.23: elkezdődött a bemutatás, először a vendégek érkeznek a pályára, óriási üdvrivalgás közben futhat be a pályára Thiagus Petrus, aki 2015 és 2018 között erősített bennünket.
17.00: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Harminc perc múlva kezdődik az első meccsünk a BL-ben, a tavalyi bronzérmes Barca ellen.