Négyes döntőbe jutott U18-as akadémiai csapatunk

Magabiztos győzelmet (33-21) aratott U18-as akadémia csapatunk az Eger ellen, ez a siker pedig azt jelenti, hogy a #kiskékek biztos résztvevői a négyes döntőnek.

Nem volt kérdés, hogy ki a jobb az OTP Bank - PICK Szeged-Eger U18-as bajnokin. A #kiskékek már az első félidőben magabiztosan vezettek, erre rátettek még egy lapáttal a második játékrészben, így fölényes, 33-21-es győzelmet arattak. Ez a siker pedig azt jelenti, hogy a hátralévő fordulók eredményétől függetlenül már biztos résztvevői a négyes döntőnek.

U16-os csapatunk is fontos győzelmet aratott, és jelenleg már a harmadik helyen áll a tabellán. Három fordulóval a bajnokság vége előtt ha minden meccsét megnyeri Ungi Denise vezetőedző együttese, akkor a második helyen zárhatja a 2023-2024-es szezont.

Az U20-as gárda szoros első félidő után magabiztosan verte meg az Egert, míg az NB I/B-ben szereplő U21 a már bajnok és jövőre NB I-ben szereplő Győr otthonában szenvedett vereséget. Szabó Levente tanítványai május 2-án (csütörtök) 16 órakor a PICK Arénában, a Ludányi Márton sportcsarnokban a Veszprém U21 együttesét fogadják. Szeged-Veszprém rangadó következik kicsiben. A szurkolók ingyen nézhetik meg a meccset.

OTP Bank - PICK Szeged U18-Eger SZSE 33-21 (17-11)
U18, I. osztály, Keleti csoport, 23. forduló, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Nagy, Szekeres.
OTP Bank - PICK Szeged U18: Tóth Mélykúti, Oltványi (kapusok), Balog 2, Magyar 2, Varga 4, Szélpál 3, Pogonyi 5, Császár 1, Fejes-Kovács 3, Répás 1, Kugelmann 2, Janecskó 1, Vlcskó 1, Kószó 5, Vágvölgyi Sz. 2. Vezetőedző: Balda Ákos.

OTP Bank - PICK Szeged U20-Eger SZSE 31-24 (16-15)
U20, I. osztály, Kelet, 23. forduló, Szeged, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Nagy, Szekeres.
OTP Bank - PICK Szeged U20: Tóth Mélykúti, Farkas (kapusok), Herbert 6, Bán 7, Nyíri 2, Nagy 3. Fogas, Vojnár D., Horváth, Koszó, Sajben 3, Vidovenyecz 8, Mrdjan 1. Vezetőedző: Hutvágner István.

OTP Bank - PICK Szeged U16-DEAC 34-19 (16-9)
U16, I. osztály, 23. forduló, PICK Aréna, Ludányi Márton sportcsarnok, 50 néző. Vezette: Nagy, Szekeres.
OTP Bank - PICK Szeged U16: Szikora, Vízkeleti (kapusok), Kőrösi 2, Nagy 4, Karáth 2, Bozó 2, Szegi 3, Balog 2, Csurkó, Palkó 8, Kádár 3, Vilovski, Boros, Bucsányi. Hoffmann 3, Mátó 5. Vezetőedző: Ungi Denise.

Győri ETO-UNI FKC-OTP Bank - PICK Szeged U21 31-26 (14-11)
NB I/B, 27. forduló, Győr, Magvassy Mihály sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Altmár, Horváth.
OTP Bank - PICK Szeged U21: Koncz, Radvánszki A. 1, Fazekas (kapusok), Németh 1, Kovács 2, Gazsó 9, Kucsera 1, Fekete 3, Tusjak 1, Járó 2, Juhász 1, Furka, Lukács 1, Szűcs 4. Vezetőedző: Szabó Levente.

Közzétéve: 2024.04.29.