A 127. BL-meccs, ötödször a Löwen ellen

Szombaton 17.30-kor a VELUX EHF Bajnokok Ligája B csoportjában, az ötödik fordulóban idegenben, Németországban, Mannheimben, a Rhein-Neckar Löwen ellen csatázunk. Jó hír, hogy Roberto Parrondo és Rajko Prodanovics is a keretben van, egyedül Robledo sérült

Koppenhágában, a Kolding ellen az 55. győzelmünket arattuk a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Eddig 126 meccset játszottunk, a dán csapat volt a 36. ellenfelünk.

A negyedik fordulóban lejátszott meccsen Marko Csuruvija megszerezte első góljait szegedi színekben a BL-ben, ő volt a 74 játékosunk, aki eredményes volt az európai topligában.

A góllistán több változás is történt, Ilyés Ferenc egyre közelebb kerül a dobogó harmadik fokához, míg Dean Bombac is hamarosan csatlakozhat a „századosok” klubjához.

A házi BL-góllista, élcsoport: 1. Frantisek Sulc 205, 2. Krivokapics Milorad 200, 3. Bajusz Sándor 155, 4. Ilyés Ferenc 146, 5. Danijel Andjelkovics 136, 6. Zubai Szabolcs 135, 7. Luka Zvizej 133, 8. Mezei Richárd 125, 9. Ancsin Gábor 122, 10. Vadkerti Attila 121, 11. Katzirz Dávid 115, 12. Balogh Zsolt 113, 13. Valentin Ghionea 110, 14. Dean Bombac 94, 15. Rajko Prodanovics 85, 16. Lékai Máté 78, 17. Vladan Matics 75, 18. Laluska Balázs 68, 19. Jonas Källman 62, 20. Vladimir Oszmajics 59.

Szombati ellenfelünket nem kell igazán bemutatni. 2015-ben immár harmadjára csatázunk ellenük, és decemberben (5-én) még egyszer Szegeden is farkasszemet nézünk velük.

Márciusban idegenben 34–30-ra nyertünk, majd a visszavágón 31–29-re, így kettős győzelemmel harcoltuk ki a legjobb nyolc közé jutást. Európa kézilabda-társadalma a MOL-Pick remek teljesítményéről beszélt.

Jelenleg így két győzelmünk és két vereségünk van a Löwennel szemben a Bajnokok Ligájában.

A németek eddig két meccset nyertek a csoportban (a Barcelona ellen 22–21-re, a Kolding otthonában 30–18-ra), majd döntetlent játszottak otthon (32–32) a Kielce ellen. Az elmúlt fordulóban Szkopjéban a Vardar simán verte őket 25–19-re. Azon a meccsen Stefan Kneer piros lapot kapott, így nem játszhat a Szeged ellen. A Bundesligában 10 meccset játszottak, 10-et nyertek, az élen állnak. Szerdán a Ballingen ellen idegenben nyertek 31–21-re.

Jó hír a MOL-Pick híveknek, hogy Roberto Parrondo és Rajko Prodanovics is a keretben van, így hosszú idő után két jobbszélsőnk is lesz a meccsen. Egyedül Robledo sérült – szerencsére nincs szakadása –, ő itthon marad pihenni. A keretbe a fiatalok közül Hegedüs Márk került be.

A csapat pénteken 6.40-kor indul a sportcsarnok elöl. Este 18 órakor lesz tréning. A SAP Arénában több szegedi szurkoló is ott lesz a lelátón, többen érkeznek Svájcból és Németországból is buzdítani a csapatot.

A delmagyar.hu utinapló formájában számol be az útról. Honlapunkon pénteken interjút olvashatnak a szurkolóink Juan Carlos Pastor vezetőedzővel. Csapatunk Facebook- és Twitter-oldala friss hírekkel, videókkal jelentkezik, Instragam-oldalunkon pedig különleges fotókkal találkozhatnak.

A meccset a Sport 1 TV élőban adja, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.