Magyar bajnok a Pick Szeged ificsapata!

300 néző előtt 31-24-re nyert a Pick Szeged ificsapata a Tatabánya ellen, ez pedig azt jelenti, hogy magyar bajnok lett Szabó Levente együttese. Szép volt fiúk!

Pick Szeged-Tatabánya 31-24 (18-9)
NB I-es ifjúsági-mérkőzés, Etelka sori tornacsarnok, 300 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
Pick Szeged: Pásztor - Urbán 1, Mezei 7/1, Árpási 5, Nagy L., Haszilló 9/3, Szabó P. 7. Csere: Loncar 2, Varga D., Manojlovity Sz., Szélpál. Vezetőedző: Szabó Levente.
tméteres: 5/4, ill. 3/2.
Kiállítás: 10, ill. 6 perc.

Népes szurkolótábor jött össze a rangadóra, szóltak a dobok, remek hangulatban kezdődött az ifibajnokság rangadója. Szabó Péter szerzett vezetést a Pick Szegednek. Pásztor Imre bemutatott néhány bravúrt, a 6. percben máris 4-2 volt a hazai csapatnak. Mezei Richárd Bendegúz elkapta a fonalat, góljainak köszönhetően a 9. percben 7-3 volt a javunkra. A 14. percben 10-5-ös szegedi vezetésnél időt is kért a Tatabánya. Ezután támadásban többet hibáztunk, Haszilló Gergő egy négy perces hazai gólcsendet tört meg (11-6). Egyre több labda találta meg Árpási Patrikot, aki gólokat szerzett, illetve hetest harcolt ki, így még nagyobb lett akülönbség, 15-9. A hajrában még 3 gólt berámoltunk, így 18-9-re vezettünk 30 perc után.

Tatabányai gólra jött a szegedi válasz, majd Pásztor Imre kivédte a vendégek hetesét. Loncar bombája után már 10 volt közte, 20-10. Zúgott is a "Szeged!" kiáltás. Keményen küzdött a Tatabánya, a 42. percben 23-16-ra jöttek fel. Tartottuk a 7 gólos előnyünket, a 48. percben 25-18 volt az eredmény. 24-20-nál Szabó Péter gólja nagyon kellett, 26-21-nél pedig Pásztor Imre védése. Az 57. percben Haszilló bombája után nyugodtabbak lehettek a szegedi szurkolók, mert ekkor 29-22 állt az eredményjelzőn. A hajrá is miénk volt, nyert 31-24-re a Pick Szeged ifi, ez pedig azt jelenti, hogy az utolsó forduló eredményétől függetlenül magyar bajnok lett a csapat!