Nekünk nyolc volt! – az idei BL-szezon számokban

Csapatunk, a MOL-Pick Szeged remek szezont tudhat maga mögött a VELUX EHF Bajnokok Ligájában. A legjobb nyolcig masíroztunk, ott a világhírű német THW Kiel állított meg bennünket. Nézzük a szezont, egy kis statisztika a 2014–2015-ös BL-idényről.

Csapatunk klubunk történetében eddig 122 Bajnokok Ligája-meccset játszott. Ebből megnyert 53-at, kilencszer döntetlent játszott, míg 60-szor vereséget szenvedett. Eddig 3308 gólt dobtunk, míg a riválisok 3361-szer vették be a kapunkat.

A 2014–2015-ös idényt pozitív mérleggel zártuk. Összesen 14 meccset játszottunk, ebből kilencet megnyertünk, egyszer döntetlent értünk el, és csak négyszer kaptunk ki. A csoportban a második helyen zártunk a Kielce mögött, amely bejutott a kölni négyes döntőbe.

Összesen 395 gólt dobtunk, ez 28-as gólátlagnak felel meg meccsenként. 383 gólt kaptunk, ez 27-es átlag.

21 ezer 900 néző tekintette meg a hét hazai meccsünket, ez 3128-as átlag. Négyszer csordultig telt a csarnok, azaz 3200-an voltak a lelátón.

Öt újoncot avattunk, akik először játszottak MOL-Pick Szeged mezben a BL-ben. José Manuel Sierra és Piotr Wyszomirski a kapuban, míg Dean Bombac, Antonio García Robledo és Hegedüs Márk a mezőnyben kapott szerepet. Utóbbi három már szegedi gólokkal is büszkélkedhet a BL-ben.

A legnagyobb különbségű győzelmet a Kadetten Schaffhausen ellen arattuk, itthon 34–24-re nyertünk. A legnagyobb vereségünket éppen a THW Kiel elleni negyeddöntőbeli visszavágón szenvedtük el, ekkor 31–23 lett a végeredmény.

Az idény legeredményesebb szegedi játékosa Balogh Zsolt lett, jobbátlövőnk 76 gólt szerzett. Őt irányítónk Dean Bombac követi: 69 gólt dobott. A harmadik pedig balszélsőnk, Jonas Källman lett 39 találattal.

Az idei szezon szegedi gólszerzői: Balogh 76, Bombac 69, Källman 39, Ilyés 32, Parrondo 31, Prodanovics 30, Ancsin 25, Mindegía 23, Zubai 20, Vranjes 19, Robledo 15, Hegedüs 7, Vadkeri 3, Blazevic 2.

Balogh Zsolt a csúcstartónk, Aalborgban 13 gólt dobott, így ez volt az idei meccs-csúcs – ebben Fero Sulc vezet 17 találattal. Dean Bombac a Kadetten elleni hazai meccsen 11-szer volt eredményes. A dobogó harmadik fokára Parrondo (a Löwen ellen idegenben), Balogh és Bombac a Kielce otthonában elért 9–9 találatával került fel.

A házi góllista tovább gyarapodott, eddig 72 szegedi kézilabdás szerzett gólt az európai topligában. Vezet Fero Sulc, őt követi Krivokapics Milorad, a harmadik pedig Bajusz Sándor.

A jelenlegi keretből Ilyés Ferenc már a negyedik legeredményesebb játékosunk, és Zubai Szabolcs is feljött a házi góllistán a 7. helyre. Balogh Zsoltit egyetlen találat választja el a százasok klubjától, jelenleg 99 gólnál jár MOL-Pick Szeged színekben.