Bevettük Dániát! 28-25-re nyertünk az Aalborg ellen!

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a VELUX EHF Bajnokok Ligája D csoportjában, a harmadik fordulóban a dán Aalborg Handball otthonában lépett pályára. Csapatunk remek játékkal 28-25-re nyert.

Aalborg Handball-MOL-Pick Szeged 25-28 (11-15)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 3. forduló, Aalborg, Gigantium Aréna, 4000 néző. Vezette: Lopez, Ramírez (spanyolok).
Aalborg: Westphal - C. Jensen 2, Slundt 2, S. Jensen, Barud 2, Sagosen 9, Tvedten 4. Csere: Erevik (kapus), Berggren 3, M. Jensen 1, Pedersen 2. Vezetőedző: Jesper Jensen.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo, Balogh 13/6, Bombac 6, Zubai 3, Ilyés, Källman. Csere: Blazevic, Vranjes 1, Mindegía 2, Prodanovics, Ancsin 3, Vadkerti. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 12 perc.
Hétméteres: - ill. 8/7.
Meccsfilm: 1-0, 2-0, 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 3-4, 3-5, 4-5, 4-6, 5-6, 5-7, 5-8, 6-8, 6-9, 7-9, 7-10, 7-11, 8-11, 8-12, 8-13, 9-13, 10-13, 10-14, 11-14, 11-15.
11-16, 12-16, 12-17, 12-18, 13-18, 14-18, 14-19, 15-19, 15-20, 16-20, 17-20, 17-21, 17-22, 18-22, 18-23, 19-23, 20-23, 20-24, 20-25, 21-25, 21-26, 21-27, 22-27, 22-28, 23-28, 24-28, 25-28.

Rosszul kezdtük a meccset, a hazaiak 2-0-al nyitottak. Dean Bombac a 3. perc végén törte meg a gólcsendünket. Ez rendesen felpörgette a csapatot, a 8. percben Balogh hetese után már 3-2-re mi vezettünk. A hazaiak folyamatosan kapták a 2 perceket - teljesen jogosan -, ami nem tetszett a hazai publikumnak. Balogh Zsolti második hetesét is értékesített, így 4-2-re léptünk meg. Sierra jól védett, sokat tett azért, hogy tartsuk kétgólos előnyünket, 3-5. A 16. percben Dean Bombac betörésből volt eredményes, ekkor 5-8 állt az eredményjelzőn. Balogh Zsolt bombaformában játszott, a 19. percben már a hatodik gólját szerezte, ekkor 10-7 volt a MOL-Picknek. Balogh kettős emberhátrányban is gólt szerzett, a 24. percben 12-8 volt nekünk. A két spanyol spori az első félidő hajrájában elkezdte ránk szórni a 2 perceket, ennek köszönhetően feljött 13-10-ra az Aalborg. Az utolsó gól a mienk volt az első harminc percben, Balogh talált a kapuba, így 30 perc játék után 15-11-re vezettünk.

Sierra védéssel indult a második félidő, majd Bombac kezdett góllal a második játékrészben. A 36. percben már hattal léptünk meg, 18-12 volt a javunkra. Jöttek, jöttek a dánok, de a góljaikra mindig volt válaszunk. A 43. percben időt is kért az Aalborg, ekkor 20-15 volt a javunkra. Vranjes kiállításából nem jöttünk ki jól, 20-17-re jöttek fel a dánok. A 46. percben időt is kért Juan Carlos Pastor vezetőedző. Balogh Zsolti hetese nagyon kellett, 21-17 lett a javunkra. Ancsin és Zubai is a legjobbkor dobott gólt, így nem tudott az Aalborg közelebb kerülni. Öt perccel a vége előtt 26-21-re vezetett a MOL-Pick. A végén faragtak az eredményen a dánok, de így is 28-25-re nyertünk, és Balogh Zsolt megszerezte a MOL-Pick Szeged 3000. BL-góját. Szép volt fiúk! Csak előre!

Jesper Jensen: – A MOL-Pick Szegedtől nem szégyen kikapni, hiszen egy Európában is jegyzett együttes. Persze ettől függetlenül nem esik jól a vereség, de el kell ismernünk, hogy a magyar együttes megérdemelten győzött le minket.

Juan Carlos Pastor: – Az elejétől nagyon jól teljesítettünk a védelemben, a kapusteljesítmény szintén kiemelkedő volt. Később támadásban is feljavultunk, nagyobb előnyt is szereztünk, de a sok emberhátrány miatt ez nem maradt a végéig. Gratulálok a fiúknak, jó munkát végeztek!

Havard Tvedten: – Számomra különleges volt a meccs, hiszen egykori edzőm ellen léptem pályára, sőt, a szegediek közül néhány játékost a barátomnak is mondhatok. Küzdöttünk, de ez ma ennyire volt elég, egy jobb csapat ellen maradtunk alul.

Vadkerti Attila: – Tudtuk, hogy nehéz lesz, az is volt. A hazaiak az utolsó pillanatig küzdöttek, ezért előnyben is koncentráltan kellett játszanunk, de a lényeg, hogy bevettük Dániát!

Közzétéve: 2014.10.12.