Kikaptunk Lengyelországban

Pont nélkül maradtunk a VELUX EHF Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

Vive Tauron Kielce (lengyel)-MOL-Pick Szeged 37-32 (18-17)
VELUX EHF Bajnokok Ligája, D csoport, 2. forduló. Kielce, Hala M.O.S.I.R Kielce, 3500 néző. Vezette: Geipel, Helbig (németek).
Vive Tauron Kielce: Szmal - Reichmann 3, Strlek 4, Lijewski 6, Musa 1, Jurecki, Zorman 2. Csere: Sego (kapus), Bielecki 6, Aguinagalde 4, Zorman 2, Chrapkowski 2, Grabarczyk, Tkaczyk 2, Cupic 2, Buntic 2/1, Jachlewski 1. Vezetőedző: Talant Dusebajev.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo 1, Balogh 9, Bombac 9/6, Zubai 2, Ilyés 2, Källman 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Vranjes 3, Mindegía 2, Prodanovics 1, Vadkerti, Ancsin 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 6/6.
Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 2-4, 3-4, 3-5, 4-5, 4-6, 5-6, 5-7, 6-7, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 10-9, 10-10, 11-10, 11-11, 12-11, 12-12, 12-13, 13-13, 14-13, 14-14, 15-14, 16-14, 17-14, 17-15, 18-15, 18-16, 18-17 (félidő), 19-17, 19-18, 20-18, 21-18, 22-18, 22-19, 23-19, 24-19, 24-20, 24-21, 25-21, 25-22, 26-22, 27-22, 27-23, 28-23, 29-23, 29-24, 30-24, 31-24, 31-25, 31-26, 32-26, 32-27, 33-27, 33-28, 34-28, 34-29, 35-29, 35-30, 36-30, 36-31, 36-32, 37-32.

Balogh Zsolt góljával szereztünk vezetést, a közel 80 fős szegedi tábor legnagyobb örömére. A 4. percben már a hazaiaknál volt az előny, 2-1 volt oda. Sajnos kimaradt két ziccerünk is, Szmal kétszer is védett, majd Zubai kétszer is remekül fordult be beállóból, már 3-2-re mi vezettünk. Sőt, Bombac hetese után már 2-4 állt az eredményjelzőn. A 12. percben is tartottuk kétgólos előnyünket, 7-5. Elég volt néhány figyelmetlenség, a 13. percben átvette a vezetést a Kielce (8-7). Bombac egyenlített, Jurecki pedig piros lapot kapott, mert fejbe verte a szlovén játékost.

A 17. percben is egál volt, 10-10. A két német spori nem mindig volt a feladata magaslatán, és legtöbbször minket sújtott az ítéleteivel (lépés, belemenés, vonal). Balogh Zsolt gólja után sikerült ismét vezetnünk, 13-12. A 25. percben két gólra nőtt a hazai előny (16-14), időt is kért Juan Carlos Pastor. Ancsin kiállításából nem jöttünk ki jól, ekkor háromgólosra növelte előnyét a Kielce. Sierra hajrában kétszer is remekül védett, így 18-17 volt a félidei eredmény.

Hazai góllal indult a második félidő, amire Balogh Zsolti válaszolt. Jött két hazai gól, ismét hárommal vitt a Kielce, 21-18. Ancsint másodjára is kiállították 2 percre, amiből nem jöttünk ki jól: 22-18. 24-19-es hazai vezetésnél (39. perc) időt is kért Juan Carlos Pastor. Ez jó tett, Ancsin, majd Mindegía szerzett gólt, 24-21. Az eladott labdák, a technikai hibák megbosszulták magukat, a 46. percben hat góllal lépett meg a Kielce, 29-23. Sierra helyett jött Wyszomirski a kapuba. Ez sem ért sokat, hazaiak rendesen felpörögtek, mi pedig támadásban teljesen elbizonytalanodtunk. Bombacra és Baloghra nem lehetett panasz, mindketten rendesen megszórták magukat. A hajrában közelebb kerültünk, de nem tudtuk megakadályozni a hazai sikert, a 37-32-es győzelmet.

Talant Dusebajev: - Elégedett vagyok a sikerrel, mert számomra Juan Carlos Pastor a világ legjobb edzője - a Pick jobban játszott, mint a Motor ellen. A saját teljesítményünkben találtam hibát, minden gólért meg kellett harcolnunk, ám azt hozzá kell tennem, hogy Jurecki kiállítását nem éreztem jogosnak. Hogy én leszek-e a magyar válogatott következő szövetségi kapitánya? Két lehetőség van: vagy igen, vagy nem! A választ még én sem tudom...

Juan Carlos Pastor: - Jó mérkőzést játszottunk a Kielce ellen. Kiemelendő, hogy sok gólt szereztünk, ám sajnos ez sem volt elég a sikerhez. Egy idegenbeli győzelemre mindenképpen szükségünk lesz a továbbjutáshoz!

Karol Bielecki: - Érzésem szerint mindkét együttes jól játszott, ám a második félidőben mi egy kicsit jobban, így el is döntöttük az összecsapást.

Piotr Wyszomirski: - Jó érzés volt Lengyelországban pályára lépni, azt pedig lehetett látni, hogy a két csapat elég jól ismerte egymást. Sajnos túl sokat hibáztunk, a hazaiak viszont végig az ellenőrzésük alatt tartották a meccset. Nekünk mostantól kezdve kizárólag az Aalborgra kell koncentrálnunk.

Közzétéve: 2014.10.04.