Győzelemmel hangoltunk a Kielce ellen

Győzelemmel hangoltunk a Kielce elleni Bajnokok Ligája rangadóra. A Budai Farkasok otthonában 39-30-ra nyertünk.

Budai Farkasok - Rév – OTP Bank - PICK Szeged 30–39  (17–18)
K&H férfi kézilabda liga, 11. forduló, Budaörs, 400 néző. Vezette: Hajdu, Halász.
Budai Farkasok: Merkovszki – Valler 1, Enomoto 5, Vuleta 4, Kvastek 4, Nagy Sz. 1, Holdosi. Csere: Nánási (kapus), Rédai 2, Németh 4/3, Holdosi 1, Szövérdffy 2, Turák 1, Nourelden 4, Puskás, Kovács 1.  Vezetőedző: Koi Endre.
OTP Bank – PICK Szeged: Alilovic – Sostaric 5, Tönnesen 2, Bombac, Bánhidi 5, Szita 4, Frimmel 6/5. Csere: Krivokapics (kapus), Gaber, Blonz 3, Rosta 6, Bodó 2, Garciandía 6. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc
Hétméteres: 3/3, ill. 6/5

Borut Mackovsek mellett Bogdan Radivojevics is kisebb sérüléssel bajlódott, így mindketten kihagyták a Budai Farkasok elleni bajnokit. Az akadémisták közül egyedül Luka Krivokapic került be a keretbe, mert az U21-es csapatunk vasárnap délután (16 óra a Ludányi Márton sportcsarnokban az Ajka ellen csatáznak) fontos meccset játszik az NB I/B-s bajnokságban. Mikler Roland és Luka Stepancic a rehabilitációt végzik, ők is kihagyták a találkozót.
Premier volt ez számunkra, hiszen klubunk közel 61 éves történetében még nem játszottunk Budaörsön.

Szita Zoltán góljával indult a meccs, majd kapitányunk, Bánhidi Bence is gyorsan beköszönt. Megmaradt a lendületünk, a 6. percben már 5-1 volt a javunkra, sőt a 10. percben már 8-2, időt is kértek a hazaiak. Tartottuk a meccs elején megszerzett előnyünket, a 19. percben 8-14 állt az eredményjelzőn. Kimaradt néhány helyzetünk, ezt pedig a Farkasok kihasználták, feljöttek 16-13-ra. Belelkesültek a hazaiak, egyenlítettek, de Bodó Richárd révén az utolsó gól miénk volt, így a félidőben 18-17-re vezettünk.

Bánhidi Bence harcolt ki hetest, amit Sebastian Frimmel értékesített, ez volt a második harminc perc első jelenete. Jöttek a gólok, így 35. percben már 23-18 volt a javunkra. A védekezésünk jóval hatékonyabb lett, így a különbség egyre nőtt, a 47. percben már 30-23 volt a nekünk. A hajrában több labdát is szereztünk, így még nőtt a távolság a két csapat között, végül 39-30-ra nyertünk.

Csapatunk legközelebb december 7-én (szerda) 18.45-kor a Hét meccsét vívja a Bajnokok Ligájában. A PICK Arénában a lengyel Lomza Industria Kielce lesz az ellenfelünk. Jegyek már elővételben kaphatóak, online: ITT!

Közzétéve: 2022.12.03.