Vereséget szenvedtünk Kielben

A Machineseeker EHF Bajnokok Ligája harmadik fordulójában Németországban, a THW Kiel otthonában léptünk pályára. A hazaiak 15-14-es félidő után 34-29-es győzelmet arattak.

THW Kiel (német)–PICK Szeged 34–29 (15–14)
Machineseeker EHF Bajnokok Ligája  B csoport, 3. forduló. Kiel, Wunderino Aréna, 10 ezer 285 néző. Vezette: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok).
THW Kiel: Mrkva – Ekberg 6/1, Weinhold 3, Wiencek 4, Wallinius 4, Bilyk 3, Johansson 1. Csere: Reinkind 5, Zarabec 2, Överby 4, M. Landin, Duvnjak 2, Pabst. Vezetőedző: Filip Jícha.
PICK Szeged: Alilovic 1 – Sostaric 3, Garciandía 4, Bombac 2, Rosta 5, Bodó 3, Frimmel 2. Csere: Mikler (kapus), Gaber 1, Blonz 2, Szita 2, Radivojevics 3/1, Tönnesen, Martins 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 2/1, ill. 1/1.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.

Csúnya arcát mutatta Kiel. Reggel óta szakadatlanul esett az eső, a nap a felhők fölé bújt, így igazán őszi időjárásra ébredtünk. Szállodánk közvetlenül a Wunderino-Aréna mellett helyezkedett el, így csak át kellett sétálnunk a meccsre.

Rossz hír volt, hogy hiába került be a jegyzőkönyvbe Bánhidi Bence neve, kapitányunk megsérült, így nem tudott pályára lépni, így 14-en maradtunk a THW Kiel elleni Bajnokok Ligája-találkozóra. Hazai oldalon is voltak hiányzók, Sagosen és Pekeler továbbra is sérült, így a német rekordbajnok is tartalékos volt. Jöhetett a 235. fellépésümnk az európai topsorozatban, a 13. Kiel-PICK párharc a BL-ben.

A hazaiak szereztek vezetést, ekkor Sebastian Frimmel kiállítása miatt emberhátrányban játszottunk, a 6. percben Mario Sostaric révén szereztük az első gólunkat. Ezután Rosta Miklóst állították ki 2 percre a játékvezetők, de jött Bodó Ricsi bombája, így tapadtunk a THW Kielre. A 8. percben SuperMario kapott pazar labdát, egyenlítettünk, 3-3. Közben Bodót kellett ápolni, mert felszakadt a szemöldöke. A 11. percben is egál volt, a hazai gólokra mindig jött tőlünk a válasz: 5-5. Kimaradtak a biztos helyzeteink, ezt pedig az ellenfelünk megbüntette. A 17. percben 9-6-ra léptek el a németek, időt is kértünk. Bogdan Radivojevics hetesével törtük meg a hazai gólok sorát. A helyzetek továbbra is megvoltak, de nem éltünk vele, így a 21. percben 11-9 állt az eredményjelzőn. Küzdöttünk, hajtottunk, ott voltunk a THW nyakán. A 22. percben Mirko Alilovic is gólt szerzett, 11-10-re jöttük fel. Sőt, egy perc múlva Rosta Miki egyenlített, 11-11. A 26. percben talpra ugrott a teljes kispadunk, Alexander Blonz repült be a szélről, és lőtte ki a hosszú sarkot. Vezettünk! 13-12! Mirko hetest védett, a 28. percben is még nálunk volt az előny (13-14). A hajrában jött két hazai gól, így a THW Kiel 15-14-re vezetett a félidőben.

Közel három percig nem esett gól, Rosta Miki viszont befordult, és egyenlített, 15-15. Hibáztunk, de szerencsére a hazaiak is, így maradt a szoros eredmény: 17-16. A 38. percben időt kellett kérnünk, mert pillanatok alatt 19-16 lett az eredmény. Tartották előnyüket a németek, mi pedig nem éltünk azzal a lehetőséggel, hogy emberelőnybe kerültünk, a hazaiak kapusa, Tomas Mrkva bravúrt bravúrra halmozott. Az egyik oldalon minden sikerült, a másikon semmi. Tíz perccel a vége előtt 27-23 állt a nagy kivetítőn. A hajrában kézben tartotta a játék irányítását a német rekordbajnok, így a végén 34-29-es vereséget szenvedtünk.

Legközelebb október 1-jén (szombat) 19.30-kor a Ferencváros ellen hazai pályán lépünk pályára.

Közzétéve: 2022.09.29.