Szerdán itthon veletek a Fradi ellen

Vissza
Szerdán itthon veletek a Fradi ellen

Szerdán 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Ferencvárost fogadjuk. A védettségi igazolvánnyal rendelkező szurkolóink visszatérhetnek a lelátóra.

Újból szurkolók előtt játszhatunk (részletek itt), a védettségi igazolvánnyal rendelkező #kékek szimpatizánsok visszatérhetnek a lelátóra. Jó lesz már nagyon, hogy végre találkozhatunk, és magunk mögött tudhatjuk azt a tábort, amely az 1976-tól íródó NB I-es történetünk során oly sokszor segített nekünk.

Bizony, 35 éve szerepelünk az első osztályban, és a szerdai ellenfelünkkel, a Ferencvárosi Torna Clubbal már ekkor találkoztunk. Akkor a Fradi erősebb volt még nálunk, újoncként idegenben játszottunk először ellenük. Akkor még tavaszi-őszi rendszerben zajlott a bajnokság. 1976. május 2-án 34-26-ra kaptunk ki tőlük, majd a jó öreg sporiban 1976. október 3-án hatalmas csatában, 20-19-es vereséget szenvedtünk. Ebben az idényben a Honvéd lett a bajnok, mi a 10. helyet szereztük meg, de a célunk a biztos bent maradás kiharcolása volt.

1977-ben már nem tudott legyőzni bennünket a zöld-fehér alakulat. Itthon 20-20, a fővárosban 24-24 lett az eredmény. Egy év múlva, 1978. május 7-én jött az első sikerünk. Egy góllal, de nyertünk, 18-17-re vertük a Fradit.

Összesen 45 meccset játszottunk eddig ellenük. 32-szer nyertünk, 6-szor döntetlent játszottunk és hétszer szenvedtünk vereséget. Utoljára 1987-ben szenvedtünk ellenük vereséget, azóta veretlenek vagyunk velük szemben.

A 2019-2020-as szezonban egyszer találkoztunk a bajnokságban (38-25) és egyszer a Magyar Kupában (43-29) az FTC-vel, és mindkétszer magabiztosan nyertünk.

Hétfőn már edzés szerepel a programban, válogatott játékosaink is visszatértek, szerencsére mindannyian egészségesen. Kedden délelőtt még tréningen vesz részt a keret, csak ezután jelöli ki Juan Carlos Pastor azt a 16 játékost, aki szerepet kap szerdán a 18 órakor kezdődő bajnokin.

Azoknak a szurkolóknak, akik nem tudnak eljönni buzdítani bennünket, jó hír, hogy klubunk YouTube-csatornáján élőben adjuk majd a meccset, így nem maradnak le semmiről.

Cikk: Süli Róbert
Fotó: Sólya Eliza

Közzétéve: 2021.05.03.

TOVÁBBI HÍREK

2021
06/22
Miguel és Sebastian Szegeddel ismerkedett

Szegeden járt két új játékosunk, Miguel Martins és Sebastian Frimmel. Megmutattuk nekik a várost és megkóstoltattuk a szegedi halászlét.

2021
06/22
A 10. #kékek podcast vendége: dr. Szűcs Ernő Péter

Elkészült a 10. #kékek podcast. A Rádió 88 stúdiójában klubunk elnökével, dr. Szűcs Ernő Péterrel beszélgettünk.

AZ ÖSSZES HÍR