Szerdán itthon fogadjuk a Komlót

Vissza
Szerdán itthon fogadjuk a Komlót

Szerdán 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában a Komló együttesét fogadjuk. A találkozót klubunk YouTube-csatornáján élőben adjuk. A meccs zárt kapus!

Végre! Újból itthon! Nagyon régen, szeptember 11-én léptünk utoljára – ez igaz az NB I-es szereplésre is – pályára. 61 (!) nap után futunk ki ismét a szentélyünk parkettjára, az újszegedi sportcsarnokba.

Ellenfelünk a Komló csapata lesz. A Baranya megyei együttes is megszenvedte a koronavírus-járványt, hiszen a keret nagy része megbetegedett, így ők is hosszabb pihenőre kényszerültek.

A vendégek eddig három meccsen vannak túl, az első fordulóban nyertek otthon 32-27-re az Eger ellen. A második fordulóban nagy csatában kaptak ki 24-23-ra Orosházán. Ezután jött az említett szünet, a harmadik meccsüket október 28-án vívták, és a Csurgó otthonában 29-24-re kikaptak.

Mi eddig négy meccsen vagyunk túl. Nem sok, bizony, de ez egy ilyen idény. Győztünk Orosházán, megvertük a Budakalászt, komoly csatában diadalmaskodtunk idegenben a Csurgó ellen, majd szenvedve nyertünk itthon az újonc Veszprémi KKFT ellen.

A Komló igazán patinás egyesület, 1952-ben alapították, kék-fehér a színük. 1958-ban a nagypályás NB I-ben vitézkedtek, itt végül 13. helyen végeztek és kiestek. 1990-ig kellett várni az első osztályú bemutatkozásra, 1994-ben érték el eddigi legnagyobb sikerüket, ekkor negyedikek lettek. A mesterük az a Skaliczki László volt, aki csúcsra vezetett bennünket, 1996-ban bajnokok lettünk vele.

Eddig 45 meccset játszottunk ellenük az NB I-ben, ezeken 41 győzelmet arattunk, 2 döntetlen játszottunk és kétszer szenvedtünk vereséget. 1990. november 25-én – szinte hihetetlen, lassan 40 éve - csaptunk először össze, akkor a jó öreg sporiban 27-23-ra nyertünk. Komlón viszont 31-27-re kikaptunk.

A legnagyobb különbséggel már a Pastor-éra alatt, 2016-ban nyertünk itthon, Thiagus Petrus (10 gól) volt a gólgépünk, 36-16-ra diadalmaskodtunk. Idegenben 2014-ben értük el a két csapat között a legnagyobb különbségű győzelmet, 40-15 volt nekünk, Vladimir Vranjes és Rajko Prodanovics 7-7 gólt szerzett.

Az elmúlt szezonban itthon 37-21-re, idegenben 33-23-ra nyertünk. Egy biztos, most már jóval bővebb a keretünk, amit mint mindig, kedden a délelőtti edzés után hirdet ki Juan Carlos Pastor.

A szerdai összecsapást zárt kapuk előtt rendezzük. A #kékek nem maradnak le semmiről, klubunk YouTube-csatornája 17.30-tól élőben jelentkezik. A felvezetés és a meccsközvetítés játssza majd a főszerepet.

Cikk: Süli Róbert
Fotó: Sólya Eliza

 

Közzétéve: 2020.11.09.

TOVÁBBI HÍREK

2020
12/04
Idegenbeli premier az újonc ellen

Vasárnap 18 órakor a K&H férfi kézilabda ligában idegenben, az újonc Veszprémi KKFT otthonában lépünk pályára. A meccset a hazai klub élőben adja majd.

2020
12/03
Nem sikerült legyőzni a Flensburgot

Hiába küzdöttünk, hajtottunk, 11-10-es félidő után 26-24-es vereséget szenvedtünk az EHF Bajnokok Ligájában, az SG Flensburg-Handewitt otthonában.

AZ ÖSSZES HÍR