A legfontosabb: megnyertük a meccset

Nem volt egyszerű, de a lényeg a győzelem. Nagy csatában, 28-25-re nyertünk az újonc Veszprémi KKFT ellen a K&H férfi kézilabda ligában. Szurkolóink visszatértek a lelátóra.

MOL-PICK SZEGED–Veszprémi KKFT 28–25 (13–14)
Férfi kézilabda NB I., 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Rontó, Szanyi.
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Radivojevics 3/2, Henigman 3, Mackovsek, Gaber 2, M. Stranovsky 1, Zsitnyikov 5. Csere: Alilovic (kapus), Kaspárek 4, Rosta, Canellas, Kecskés 1, Bánhidi 5, Bodó 1, Bombac 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Veszprémi KKFT: Borbély – Szmetán 4, Tóth A. 1, Kristóf 3, Szeitl 1, Éles B. 5/3, Hári 1. Csere: Ágoston (kapus), Vajda 6, Tóth M. 2, Seregi 1, Bugyáki, Bartha 1. Vezetőedző: Tombor Csaba.
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

A három sérültünk (Luka Stepancic, Stefán Sigurmannsson, Mario Sostaric) mellett Jonas Källman kapott pihenőt Juan Carlos Pastortól, így Bajus Bruno és Kecskés Dániel került be a keretünkbe.

A meccs kezdése előtt tapssal emlékeztünk nagy szurkolónkra, a 48 évesen elhunyt Révész Róbertre. Premierre került sor, hiszen a Veszprémi KKFT-vel még nem találkoztunk az NB I-ben.

A vendégek szereztek vezetést, amire Dmitrij Zsitnyikov válaszolt. Jól tartotta magát az újonc, a 10. percben 4-3-at mutatott az eredményjelző. Jó volt ismét meccshangulatban játszani, a B-közép tolta a ritmust rendesen. Nem hagyta lerázni magát a „kis Veszprém”, a 14. percben 5-5 volt az eredmény. A 18. percben fordított az ellenfél, 9-8-ra vezettek, sőt, a 20. percben már 10-8-ra. Időt is kértünk. Ez jót tett, egyenlítettünk: 10-10. Rengeteg labdát elszórtunk, kimaradtak a helyzeteink, így a félidőben 13-14-et mutatott a sportcsarnok eredményjelzője.

A második félidőre érkezett a kapuba Mirko Alilovic, mezőnybe pedig Bánhidi Bence és Dean Bombac. Ők az első 30 percben nem kaptak szerepet. Bogdan Radivojevics hetesével egyenlítettünk, a 34. percben Bánhidi Bence „présgólja” után már 16-15-re már vezettünk. Nem adta magát könnyen a Veszprémi KKFT, a 46. percben csak 22-21-re vezettünk. Nem ment, nagyon nem, így az 53. percben is döntetlen volt az állás: 24-24. Jött egy Henigman-, majd egy Bánhidi-gól, amivel 26-24-re léptünk el. Mirko Alilovic fontos pillanatban védett egy ziccert, Dean Bombac pedig egy remek csel után talált a kapuba: 27-24. Ez a különbség megmaradt, 28-25-re nyertünk, most ez volt a legfontosabb.

Folytatás szeptember 17-én a Bajnokok Ligájában, az első meccsen 18.45-kor a francia PSG-t fogadjuk.

Juan Carlos Pastor: – Gratulálok a Veszprémnek, kiválóan, kevés hibával és pontosan játszottak, nagyon nehéz meccsünk volt ellenük. Bonyolult lesz úgy kézilabdáznunk, ha fejben nem vagyunk ott a pályán, ebben mindenképpen javulnunk kell.

Tudósítás: Süli Róbert
Fotó: Sólya Eliza

Közzétéve: 2020.09.11.