Sikeres edzőmeccset játszottunk 2200 szurkolónk előtt

Több, mint kétezer szurkolónk előtt 34–25-re győztünk első nyári edzőmeccsünkön a Dabas ellen az újszegedi sportcsarnokban.

MOL-PICK SZEGED – Dabasi KC VSE 34–25 (18–14)
Férfi kézilabda, felkészülési mérkőzés. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2200 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Radivojevics 5/1, Maqueda 3, Gaber 2, Blazevic, Källman 2, Bombac 1. Csere: Mikler, Nagy M (kapusok), Bodó 2, Stepancic 4, Henigman 3, Canellas 1/1, Zsitnyikov 1, Sigurmannsson 2/2, Rosta 2, Kaspárek 1, Sostaric 5/1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Dabas: Holló – Országh 1, Perisics 4, Mikita 1, Szöllősi Sz. 3, Borsos 4, Kekezovity. Csere: Balogh T. (kapus), Lepsényi 1, Halász L. 7/5, Szabó B. 2, Ács 1, Laurinyecz, Milenkovics 1. Vezetőedző: Tomori Győző.
Hétméteres: 5/5, ill. 5/5.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

Összefoglaló:

Mirko Alilovic bravúrjával és Jorge Maqueda bombagóljával indítottuk a 2019-2020-as idény első felkészülési mérkőzését a Dabas ellen hazai környezetben.

Bombagólokban Ivan Perisics jóvoltából a vendégek sem maradtak le, így 3–5 is állt az eredményjelzőn. A 20. percben Stefán Sigurmannsson sikeres hétméterese után vettük vissza az előnyt (10–9), majd egy újabb eredményes büntetője után az izlandinak, a 26. percben már 15–12-re vezettünk, míg a félidőt 18–14-gyel zártuk.

Mindhárom nyáron igazolt mezőnyjátékosunk meglőtte első szegedi gólját az első játékrészben. Szerb válogatott jobbszélsőnk, Bogdan Radivojevics négyszer, míg Luka Stepancic háromszor talált be, ifj. Rosta Miklós neve mellé is került találat, de harcolt ki hétméterest, ahogyan a védelem hármas pozíciójában is ígéretesen mozgott.

Óriási taps fogadta a szünet után a kapuban az Alilovicsot váltó Mikler Rolandot, aki 2014 után tért vissza csapatunkba. Élesen, Stepancic hatalmas találatával kezdtünk, majd Gaber szerzett labdát védekezésben, amit Sostaric értékesített remek mozdulattal.
A 39. percben már 23–18-nál kértek időt a vendégek. Ezután Szöllősi jó ejtését Mikler piszkálta ki a gólvonalon, elől pedig Henigman elemi erejű távoli góljai után többször is felhördülhettek szurkolóink.

A végére elfáradtak, de jól játszottak a dabasiak, akik között pályára lépett két egykori játékosunk, EHF-kupa-győztes balszélsőnk, Kékezovity Marinko, valamint az utánpótlásunkban nevelkedett Szabó Bence.
Legközelebb szombaton 17 órakor lépünk pályára, akkor a maihoz hasonlóan ingyenesen megtekinthető találkozón fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban az NB I-es újonc Vácot.

Cikk: Becsei Dávid
Fotó: Faragó Imre

Közzétéve: 2019.08.07.