Gyöngyösön is nyertünk: 35-27 ide

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a férfi NB I 19. fordulóban Gyöngyösön lépett pályára, és nyert magabiztosan 35-27-re . Ez volt csapatunknak zsinórban a 26. sikere.

Gyöngyös-Pick Szeged 27-35 (14-18)
Férfi kézilabda NB I, 19. forduló. Gyöngyös, 800 néző. Vezeti: Andorka, Hucker.
Gyöngyös: Tamási - Varsandán 5, Acusi 1, Debreczeni 1, Frey 6/4, Hajdú 5, Szőllősi.Csere: Holló (kapus), Bakos 2, Iváncsik Á. 1, Sándor Á. 2, Koller 3. VezetőedzőGulyás István.
Pick Szeged: Mikler - Laszica 5, Zubai 1, Källman 3, Prce 4, Ilyés 3, Larholm 7/3. Csere: Tatai (kapus), Balogh, Mindegía 3, Vranjes 3, Vadkerti, Ancsin 5. VezetőedzőJuan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/3, ill 4/3.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Egy percig nem forgott veszélyben a 19. győzelmünk a férfi kézilabda NB I-ben, magabiztosan szereztük meg a győzelmet Gyöngyösön, és továbbra is veretlenül vezetjük a bajnokságot. Egyből vezetést szereztünk, és az első félidőben 3-4 gólos volt a vezetésünk. A hazaiak mentek előre, az arra volt elegendő, hogy kétszer is feljöjjenek 2 találatra. Ismét bizonyítottuk, hogy kiélezett helyzetben a Pick keze már nem remek meg, jöttek a szokásos gólok, a védelem jól állt a lábán, így már 30 perc után 4 gól volt az előnyünk: 18-14.

A második játékrész elején többször is emberhátrányban játszottunk, de ez sem zökkentett ki bennünket. A sérülése után visszatérő Ancsin Gábor is szépen megszórta magát, majd a visszaálló Mikler is jól védett. Házi gólkirályunk, Jonas Larholm ismét eredményesen játszott, az utolsó 15 percben fokozatosan nőtt a különbség a két csapat között. A hajrához érve közel kerültünk a 10 gólos győzelemhez, a vége 35-27 lett, így simán nyertük a meccset. Ez volt zsinórban a 26. győzelmünk, a klubcsúcs tovább folytatódik.

A Pick Szeged legközelebb február 19-én (szerda) 18 órakor Tatabányát fogadja az újszegedi sportcsarnokban. A meccsre 1500 forint lesz a belépő.

A Bányász után február 23-án (szombat) Eperjesen, a Tatran ellen az EHF-kupába csatázunk.