Izgalmas meccsen győztünk Celjében

Óriási izgalmak után, Jorge Maqueda hajrábeli mesterhármasával 29–28-as győzelmet arattunk Celjében a VELUX EHF Bajnokok Ligája 11. fordulójában, amely a Flensburg ukrajnai veresége miatt három meccsel a csoportkör vége előtt fix második helyet jelent.

RK Celje Pivovarna Lasko (szlovén)-MOL-PICK SZEGED 28-29 (16-18)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 11. forduló, Celje, Zlatorog Aréna, 4000 néző. Vezette: Santos, Fonseca (portugálok).
Celje: Ferlin – Marguc 1, Jurecic, Beciri 3, Accambray 8/2, Horzen 2, Kodrin 5. Csere: Ovnicek 6/3, Sarac 1, Makuc 1, Vujovic 1, Anic, Razgor. Vezetőedző: Tomaz Ocvirk.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic - Sostaric 2, Balogh 1, Bombac 5, Bánhidi 4, Zsitnyikov 1, Källman 2. Csere: Sego (kapus), Blazevic, Maqueda 7, Sigurmannsson 4/2, Gaber, Canellas 2, Bodó 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill .18 perc
Hétméteres: 7/5, ill. 2/2

NYILATKOZAT

Bánhidi Bence: - Rosszul játszottunk, és a játékvezetők is ellenünk voltak. A lényeg, hogy mi áll végén az eredményjelzőn, sikerült nyernünk, de a jövőre nézve van még min dolgoznunk. Függetlenül attól, hogy biztos a második helyünk a csoportban, nem feltartott kézzel fogunk kimenni a következő BL-mérkőzéseinkre, hiszen nagyon fontos, hogy ezeken a találkozókon milyen eredményeket érünk el.

ÖSSZEFOGLALÓ

A mérkőzést mi, a gólgyártást a hazaiak kezdték. Willam Accambray talált be, majd Bánhidi Bence válaszolt rögtön. Dean Bombac régi önmagát idézve kavarta össze a celjei védőket, második gólja után 3–2-re vezettünk, majd ezt hamarosan egy zseniális passz követte a balszélre Jonas Källmannak, miután Mirko Alilovic első hárítását mutatta be.

Nem működött jól a védekezésünk, ezt remekül használta ki Tilen Kodrin, aki 25 minutum alatt ötször talált be. Az első játékrész során többször vezettünk hárommal, de a lelkes hazaiak rendszerint ledolgozták hátrányukat. Az utolsó percben Bodó Richárd talán a meccs legnagyobb gólját jegyezte, óriási bombát eresztett el a bal felsőbe, amellyel 18–16 lett a javunkra. Alilovic még kétszer védett a szünetig.

A második félidőben sem változott a mérkőzés forgatókönyve, ismét Accambray jegyezte az első gólt, majd jöttek a szegedi válaszok. A két csapat között a legnagyobb különbség a 44. percre állt be, amikor 24–20-at mutatott az eredményjelző.

Megálltunk a gólgyártásban, így az 51. minutumban már 25–25-nél bosszankodhattunk, majd az 57.-ben hidegzuhanyként hathatott Ovnicek hatodik találata, amivel 4–3 után 27–26-nál másodszor vezettek ma a szlovének. Azonnal jött Juan Carlos Pastor időkérése, majd az utolsó két és fél percben Jorge Maqueda vállalta magára a vezérszerepet.

Jobbátlövőnk három lövéséből három gól született, így hatalmas izgalmak után 29–28-ra megnyertük az év első BL-mérkőzését.

Csapatunk még ma útra kel, kedden 17 órától pedig már magyar kupa-negyeddöntő vár ránk az újszegedi sportcsarnokban a Mezőkövesdi KC ellen.

Cikk: Becsei Dávid
Fotó: Dénes Balázs

Közzétéve: 2019.02.10.