Tízgólos siker Dabason

15-12-es félidő után 32-22-es győzelmet arattunk Dabason a K&H liga 11. fordulójában.

Dabasi KC VSE - MOL-PICK SZEGED 22-32 (12-15)
Férfi kézilabda NB I, 11. forduló. Dabas, OBO Aréna, 1200 néző. Vezette: Altmár, Horváth M.
Dabasi KC VSE: Pallag - Országh 1, Tokuda 4, Bíró, Szöllősi Sz., Borsos 6, Kékezovity 1. Csere: Podoba (kapus), Simovics 1, Zakics 2/2, Lepsényi 1, Perisics 2, Kiss A.
3, Ács 1, Garajszki. Vezetőedző: Tomori Győző.
MOL-PICK SZEGED: Sego - Bombac, Maqueda 4, Henigman 1, Gaber 4, Bodó 1, Sigurmannsson 7/3. Csere: Sostaric 6, Balogh 1, Canellas 6/3, Zsitnyikov 1, Sunajko 1, Tóth J. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 2/2, ill. 8/6.
Kiállítás: 4, ill. 2 perc.

Tomori Győző, a Dabas vezetőedzője: - Összességében elégedett vagyok, gratulálok a Szegednek. Nem volt kérdés a győztes kiléte, de én is úgy érzem, hogy 5-6 gólos
különbség reálisabb lett volna. Négy nap alatt három találkozó vár ránk, így arra is gondolnom kellett, hogy néhányaknak pihenés is jusson. Bízom benne, hogy a Szeged
elleni teljesítmény a jövőben pontokban is megmutatkozik majd.

Pallag Péter, a Dabas játékosa: - Gratulálok a Szegednek a mai meccshez és a fantasztikus BL-őszhöz. Mindig nehéz az ilyen találkozó a kapuból, mert ziccerig játszák a helyzeteket. Tisztességesen felkészültünk. Hétfőn MK-meccs, ha ebből a tempóból átviszünk az Eger ellen valamit, akkor jó esélyünk lehet. Lendületet nyerhettünk most.

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK SZEGED vezetőedzője: - Nem reális eredmény született, játék alapján ötgólos különbség volt ma a csapatok között. Nagyon nehéz három  naponta meccseket játszani utazással együtt. Gratulálok a játékosaimnak, hogy koncentráltan játszottak ennyi mérkőzés és utazás ellenére. Jó csapat a Dabas,
veszélyesek átlövésből és beállóból is, illetve Pallag Péter is jól védett, biztosan sikeresebbek lesznek a jövőben. Négy meccsünk maradt idén, rövid időnk van edzeni,
pihenni és játszani, de úgy gondoljuk, hogy most jobb többet kézilabdázni. Remélem visszatérnek a sérültjeink, jobb lenne teljes kerettel meccselni.

Nik Henigman, a MOL-PICK SZEGED játékosa: - Nehéz volt ma játszani, a Dabas megmutatta, hogy jól kézilabdáznak. Több lehetőségem volt ma védekezni, az a célom, hogy bizonyítsak.

Jonas Källman és Bánhidi Bence nélkül utaztunk el Dabasra, a fiatalok közül ezúttal Tóth József és Sunajko Stefán kapott lehetőséget. A kezdő sípszó előtt a dabasiak a
prosztatrák szűrésére hívták fel a figyelmet, a bajuszban érkező szurkolók (nők és gyerekek esetében a műbajuszt viselők) díjtalanul tekinthették meg a mai meccset.

Tarthatatlannak bizonyult a falba Matej Gaber, a kezdés után futószalagon szállította a gólokat és a kiharcolt hétmétereseket. Borsos Tamás révén jól tartották magukat
a hazaiak, vezetni azonban a 10. percben tudtak utoljára 6-5-nél. Kiválóan működött a védekezésünk, ennek köszönhetően Marin Sego is rengetegszer tudott hárítani, ha
éppen nem akadt el a labda a blokkban. A szünetre végül háromgólos előnnyel mehettünk.

A második játékrészben is jól tartotta magát a Dabas, de koncentrált játékunknak köszönhetően folyamatosan 4-5 gólos előnyben kézilabdázhattunk, majd találkozó utolsó
öt percében bebiztosítottuk magabiztos győzelmünket. Matej Gaber végig jól támadott és védekezett, Sego rengeteg hárított labdával zárt, míg Mario Sostaric
magabiztosan értékesítette a lerohanásokat.

Tudósítás: Becsei Dávid
Fotó: Dénes Balázs

Közzétéve: 2018.12.01.