Tornagyőztes Ausztriában a MOL-Pick Szeged

Veretlenül szerezte meg a tornagyőzelmet Ausztriában a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A magyar együttes a döntőben a BL-ellenfelét, a PPD Zagrebet verte magabiztosan

MOL-Pick Szeged - RK PPD Zagreb (horvát) 34-25 (15-12)
21. Styrian Handball Daysen, döntő, Bärnbach, Ausztria, 400 néző.
MOL-Pick Szeged: Sego - Pedro 4, Balogh 3, Skube 2, Bánhidi 3, Gorbok 2, Källman 3. Csere: Sierra, Nagy (kapusok), Petrus 1, Bodó 6, Gaber 2, Sigurmannsson 4/2, Sostaric 3, Zsitnyikov 1, Blazevic, Buntic, Fekete B., Zubai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Zagreb: Kastelic - Horvat 3/1, Miklavcic 2, Vori 1, Susnja, Mandalinic 5, D. Markovics 2. Csere: Skok (kapus)J. Valcic 1, Bicanic 1, Pavlovic 3/1, Kontrec 2, Hrstic 1, Ravnic 1, Eres. Vezetőedző: Kasim Kamenica.
Hétméteres: 3/2, ill. 5/2.
Kiállítás: 6, ill. 0 perc.

A döntő érdekessége volt, hogy a két csapat hamarosan, szeptember 23-án újból összecsap majd egymással, akkor a horvát fővárosban Bajnokok Ligája-meccsen találkoznak egymással.

Kastelic-védéssel indult a meccs. A szlovén kapus azonban már nem a Pick, hanem a Zagreb hálóőre. Az 5. percben Balogh gólja után vezetett először a Pick, 3–2. Kastelic jól védett, így fordított a BL-rivális. Az utolsó hat percben viszont Sego is parádésan fogott, nem kapott gólt, így 11–12-ről 15–12-re fordított a Szeged, három góllal vezetett 30 perc játék után.

Pedro, majd Sigurmannsson talált be a kapuba, így tovább nőtt a különbség a két csapat között. Sierra sem akart lemaradni, a spanyol kapus hozza azt, amit megszokhattunk tőle, így Gorbok bombája után a 42. percben már 23–16-ra vezetett a Szeged. A távolság pedig tovább nőtt, a szélsők sokszor indultak, és eredményesek voltak, Bodó és Gorbok is termelte a gólokat, így a végén nem várt magabiztossággal, 34–25-re győzött a Szeged, és nyerte meg az osztrák tornát veretlenül.

A MOL-Pick Szeged hétfő hajnalban ér haza, pénteken Magyarkanizsára utazik, ahol szombaton 20 órakor az Ausztriában legyőzött Nexe ellen játszik. Ha nyer – a papírforma ezt ígéri –, akkor vasárnap 15 órakor döntőt játszik a vajdasági kisvárosban.

Közzétéve: 2017.08.20.