Győzelemmel kezdtük az idényt!

13-11-es félidő után, 33-23-ra nyertünk atóz Eger otthonában, így győzelemmel kezdtük a 2016-2017-es idényt. A szezon első gólját Denis Buntic szerezte, a hajrában sérülése után pályára lépett Pásztor Imre kapus is, aki élete első NB I-es gólját szerezte.

Eger SBS Eszterházy-MOL-Pick Szeged 23-33 (11-13)
K&H férfi kézilabda liga, 9. forduló (előrehozott meccs), Eger, Kemény Ferenc sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.

MOL-Pick Szeged: Sego - Sostaric 1, Buntic 5, Skube 1, Zubai 1, Gorbok 4, Källman 2. Csere: Pásztor 1 (kapus), Bóka 4, Pedro 2, Balogh 4/3 Gaber 2, Blazevic, Thiagus Petrus 2, Bodó 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Denis Buntic szerezte a szegedi együttes első gólját a K&H férfi kézilabda liga 2016-201-7-es szezonjában, és ez kellő lendületet is adott a csapatnak, hiszen 6-3-ra húzott el az Egertől.

7-7-nél viszont egyenlített a hazai együttes, és az első harminc percben küzdenie kellett a MOL-Picknek a vezetésért. Szerencsére a hajrá a vendégeké volt, így 30 perc után 13-11-re vezetett a Pastor-alakulat. Az első játékrészben Buntic, Sostaric, Pedro, Gorbok, Bóka és Gaber is megszerezte első "élesgólját", majd a második játékrész elején Skube is beköszönt.

Az új játáékosok közül Obranovic orrtörés, míg Bánhidi Bence kisebb combsérülés miatt nem játszott.

Az említett Skube találat rendesen lendületbe hozta a Szegedet, 16-11-re léptek el. Különösen a horvát klasszis, Denis Buntic volt elemében, a jobbátlövőnek is köszönhetőn a 41. percben 18-13-as Tisza-parti vezetést mutatott az eredményjelző, majd Källman, Thiagus Petrus és Buntic is a kapuba talált.

Padlót fogtak a hazaiak, robogott a Pick, 13-21. A hajrában tovább nőtt a különbség, különösen Bóka Bendegúz értékesítette jól a helyzeteit, sőt, a hosszú sérülése után visszatérő Pásztor Imre kapus is gólt szerzett, így 33-23-ra nyert a Szeged.

Szeptember 10-én (szombat) komoly meccs következik méghozzá hazai pályán a Tatabánya ellen.

Közzétéve: 2016.09.03.