Egygólos vereséget szenvedtünk a bajnok otthonában

A félidőben még mi vezettünk 15-14-re, a végén a Veszprém nyert 30-29-re. Május 21-én (szombat) 15 órakor az idény utolsó meccse következik Szegeden. Pastor mester a lefújás annyit mondott: Alázatosan kell készülünk a szegedi összecsapásra.

MVM Veszprém-MOL-Pick Szeged 30-29 (14-15)
K&H férfi kézilabda liga, rájátszás az 1-6. helyért, 9. forduló, Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Veszprém: Mikler - Gulyás 2, Nagy L. 5, Chema Roriguez 1, Sulic 4, Ilics 4/2, Iváncsik G. 1. Csere: Alilovic (kapus),  Schuch, Terzic, Ugalde 3, Palmarsson 4, Sliskovic 1,Nilsson 1, Lékai 3, Marguc 1.  Vezetőedző: Javier Sabate.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Parrondo 1, Thiagus Petrus, Blazevic, Ilyés 2, Källman 9, Bombac 8/5. Csere: Wyszomirski (kapus), Vranjes 1, Balogh 4, Ancsin 1, Robledo 2, Zubai, Mindegía 1, Csuruvija. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 10, ill. 12 perc.
Hétméteres: 3/2,  ill. 5/5.

Megtelt a szurkolóinknak biztosított szektor, kékbe öltözött a Veszprém Aréna egyik sarka. Mi szereztünk vezetést, Källman értékesített egy ziccert. A 4. percben sikerült két góllal ellépnünk, 3-1 volt a javunkra. A 6. percben Bombac hetesből is betalált, majd jött Vranjes beállóból, időt is kért a Veszprém. Thiagus Petrus kapott két percet, 6-4-re tornázta fel magát a hazai csapat. Hiába kerültünk emberelőnybe, nem éltünk vele. Sierra jól védett, neki is volt köszönhető, hogy tartottuk a vezetést, a 16. percben 7-6 volt nekünk. Ilyés Ferenc hosszú szegedi gólcsendet tört meg, majd Källman már az ötödik gólját szerezte, 9-6 nekünk. Jött három hazai gól, 9-9 lett, időt is kértünk. Bombac villant, újból vezettünk. A 24. percben Blazevic kapott 2 percet. Kaptunk is 2 gólt, átvette a vezetést a hazai csapat, 12-11. Ancsin Gabi egyenlített, kellett! 12-12. Az utolsó percben Källman kapott remek indítást Sierrától, bevágta, így 15-14-re vezettünk a félidőben.

Két veszprémi góllal indult a második félidő, Robledo révén sikerült betalálnunk, 16-16. A 36. percben előbb Blazevic, majd Thiagus Petrus kapott 2 percet, Ilics rálépett a vonalra, így nem adták meg a gólt. Källman révén 4 emberrel harcoltunk ki hetest, Bombac bevágta, 18-18. Folyamatosan hátrányban játszottunk, így iszonyatosan nehéz dolgunk volt. Ezt nem is bírtuk, a 41. percben 22-19-re húzott el a Veszprém. Zubai Szabi hetest harcolt ki, Bombac ezt is belőtte, 22-20. Jött két Källman taláalt, a 44. percben már csak eggyel, 23-22-re vezetett az MVM. Wyszomirski kivédte Sulic ziccerét, Balogh pedig beköszönt, 25-24. Ancsin Gabi a 48. percben megsérült, ápolni kellett, a térdére kapott egy nagy jeget. Mindegía is jókor szerzett gólt, az utolsó 10 perc úgy kezdődött, hogy egyetlen gólt volt a hazaiak előnye, 27-26. Az 53. percben Källman csúszott el ziccerben, és sérült meg a bokája. Hihetetlen, hogy mennyire nem volt szerencsénk. Bombac csúcsformában volt, ötödik hetesét is bevágta, 28-27. Öt perccel a vége előtt harmadik idejét is kikérte Pastor edző, ez sem volt véletlen, 30-27 húzott el a hazai csapat. Vranjes kiállították piros lappal, hogy miért? Hagyjuk... Nem adtuk fel! Balogh szerzett parádés gólt, 30-28. Wyszomirski védett, 2 és fél perc volt hátra. Zsolti villant, 30-29. Már két perc sem volt hátra! Wyszomirski megint védett. Támadtunk, Zubai lerántották, az időntúli szabaddobást Robledo a falba vágta. 30-29-re kikaptunk, de ez biztató. Jön május 21-én Szegeden a meccs.

Juan Carlos Pastor: - Iszonyatos nehéz volt megélni a meccset nekem is. Ez egy nagyon jó eredmény, de lesz egy visszavágó, és tudjuk, hogy a Veszprémet legyőzni nem könnyű. Most a legfontosabb, hogy jól felkészüljünk, kipihenjük magunkat, a sérültjeinket rendbe tegyük, és alázattal készüljünk a szegedi összecsapásra.

Közzétéve: 2016.05.14.