Magabiztos győzelem a Vác otthonában

Magabiztos győzelmet aratott csapatunk a Vác otthonában a férfi kézilabda K&H Bank NB I-ben. A MOL-Pick Szeged 15-10 félidő után 33-21-re nyert. Legközelebb február 9-én (kedd) 18 órakor a Balmazújváros ellen hazai pályán csatázunk.

Vác-MOL-Pick Szeged 21-33 (10-15)
Férfi kézilabda NB I, 20. forduló. Vác, 600 néző. Vezeti: Bacs, Bóna.
Vác: Vitáris - Vasics 3, Bartók D. 6/3, Lendvay 3, Vucsicsevics 2, Pál 1, Császár F. 2. Csere: Tóth M. (kapus), Csisztabajev, Fekete D., Tyiskov 1, Asztrasapkin 3, Kökény, Terenyi. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 3, Zubai 2, Blazevic, Källman 4, Ilyés 1, Bombac 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Fekete B., Robledo 4, Vranjes 2, Mindegía 2, Csuruvija 4/3, Ancsin 5, Thiagus Petrus 2, Hegedüs 2. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 3/3, ill. 5/3.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

A hazaik szereztek vezetést, ezután azonban nem volt kérdés, hogy nagy különbsaégű győzelmet arattunk, hiszen fokozatosan növetlük az előnyünket. Még 9-8-ra feljöttek a váciak, de csináltunk egy 4-0-ás rohamot, így a félidőben már 15-10 volt a MOL-Pick Szegednek.

A második játékrészben is jöttek a szegedi gólok, főként az Eb-ezüstérmes Robledo és Ancsin volt elemében, illetve Csuruvija is értékesítette a heteseket, így egyre nagyobb lett a távolság a két csapat között. Az 51. percben Thaigus Petrus gólja után lett közte először tíz (29-19), a vége pedig 33-21 nekünk, magabiztos siker az év első bajnokiján.

A meccset a Szeged TV hétfőn (február 8.) 21.30-kor adja le felvételről.

Kedden 18 órakor pedig itthon játszunk, a Balmazújvárost fogadjuk, majd vasárnap (február 14.) a VELUX EHF Bajnokok Ligájában a dán Kolding ellen az újszegedi sportcsarnokban csapunk össze.

Közzétéve: 2016.02.07.