39-23

60'

MOL-PICK SZEGED – Váci KSE 39–23 (18–9)
Férfi kézilabda NB I, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bujdosó, Horváth V.
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Radivojevics 6/1, Maqueda 3, Henigman 4, Bánhidi 1, Källman 4, Bombac 2. Csere: Alilovic, Nagy M. 1 (kapusok), Bodó 6, Gaber, Canellas 1, Stepancic 4, Rosta 1, Sostaric 5/1, Kaspárek 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vác: Kovács J. – Nagy N., Kállai 3, Davidovic 2, Antal Sz. 1, Pál 1, Holpert 1. Csere: Ulicsinyi (kapus), Rédai, Németh A. 3, Tyiskov, Bognár 3, Kocsi 3, Miklián, Fórizs 1, Rozner 5/3. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 2/2, ill. 3/3.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Második félidő vége

39-23

60'

Miklián rohan, 38-23. Canellas átlövésgólja zárja a meccsét, 39-23.

59'

Rozner, 38-21. Rostát rángatják, dadog a kezében a labda, kifelé fújnak. Németh már a 22. váci gólt lövi, 38-22.

58'

Rozner-gól, de rálépett a vonalra. Nagy megpróbálja ismét az üres kaput, Ulicsinyi ment, de megsérül a jobb kezén a kisujja, ahogy kitámasztott a hirdetőtáblánál.

57'

Rozner büntetőből, 37-20. Henigman bevágja lendületből, 38-20.

56'

Ami szép, az szép Henigman lábai között kap asszisztot Kocsi, 37-19. Kaspárek fölé-mellé.

55'

Sostaric a jobbszélről, ötödször, 36-18. Radivojevics lop labdát, üres kapuba dobja, 37-18.

54'

Rostával szemben Ulicsinyi, Roznerrel szemben Nagy nyer. Óriási gólt Bognártól, középről, talpról, a keresztlécről pattan be, 36-18.

53'

Belülvédekezés nálunk. Rozner értékesíti a hétméterest, de Nagy rajta volt. 35-17.

52'

Labdát veszt a Vác, Nagy veszi észre az üresen tátongó kaput, 35-16.

51'

Bognár lóbál, majd lő gólt, 33-16. Rögtön válaszolunk, Henigman, 34-16.

50'

Davidovic mellé. Henigman pazar assziszt, hátrafelé passzol Rostának, aki nem hibázik, 33-15.

49'

Henigman, kettőből kettő, 32-15.

48'

Bombac a kapus lábai között talál be, 31-15. Källman pihenhet, Sigurmannsson hiányában Radivojevics a balszélen.

47'

Canellas áll ki két percre. Rozner dobhat hetest, 30-15.

46'

Németh Alex másodszor, 29-14. Kaspárek is kiveszi a részét a gólparádéból, 30-14.

45'

Fórizs avatja fel Nagy Martint, 28-13. Henigman balátlövőből, 29-13.

44'

Bodó gondol egyet és felugrik, lehúzza a rövid alsóba, 28-12. Ez már a hatodik találata volt.

43'

Bognár pattintja el Alilovic mellett, 27-12.

42'

Sostaric pazar mozdulattal, 27-11.

41'

Szigorú ítélet után Henigmant állítják ki, ma már másodszor. A labdaszerzések napja, ezúttal Canellas, majd Stepancic lövését rúgja be Ulicsinyi, 26-10. Vastaps a lelátóról, majd Kocsi töri meg a Pest megyeiek gólcsendjét, 26-11.

40'

Hosszan, passzívig támadnak a vendégek, Bánhidi szerez labdát végül, Stepancic pedig gólt, 25-10.

39'

Källman és Rosta zárnak össze Bognár előtt, szabaddobás.

38'

Källman elől ütik haza a labdát, mehet a Vác, Alilovic-bravúr!

37'

Stepancic lendületből, 23-10. Jól működik a védelmünk, Bombac üres kapura dobhat, 24-10.

36'

Újab váci labdavesztés.

35'

Kocsi beállóból, 21-10. Bánhidi kezére csap rá Miklián, hetes és két perc. Sostaric ezt is belövi, 22-10.

34'

Rédai megy bele, Henigmanba, rendezetlen fal ellen rohanunk, Sostaric, 21-9.

33'

Munkában a másik szél is, Källman, 20-9.

32'

Stepancic ütközik keményen, de jól van. Támadunk.

31'

Mi kezdünk, Sostaric góllal mutatkozik be, miután Kocsi két percet kap. 19-9.

1. félidő

Első félidő Vége

18-9

30'

Gyors váci labdajáratás, Kállai kifelé cselez, elpörgeti Mirko mellett a labdát, 18-9. Időt kérünk, tizenhárom másodperc van hátra a szünetig. Labdát vesztünk, Tyiskov még rohanhat, de Alilovic véd. 18-9-cel megyünk az öltözőbe.

29'

Németh erős átlövését tenyereli ki Alilovic. Radivojevics, fel a hosszú felsőbe, 18-8. Közte tíz!

28'

Sokadik labdaszerzésünk után most Bodó Ricsi eszmél a leggyorsabban, 17-8.

27'

Éppen hogy csak elvánszorog a labda Alilovicsig. Indulunk, Radivojevics robog végig a jobboldalon, 16-8.

26'

Kocsi vetődik a labdáér, belepaskol, kapufa. Óriási gól! Bodó a pipába, 15-8.

25'

Kállai veri meg lábbal Källmant, 14-8. Stepancic fut keresztbe, a kapufára vágja a labdát.

24'

Stepancic első mai találata után már 14-7-re vezetünk. Henigman kap két percet, de nem tudni miért. Úgy látszott nem volt kontakt, elcsúszott Kocsi.

23'

Bodó ugrik a védőfalra, majd lő a rövid alsóba, 13-6. Németh lendületből támadja a falaunkat, Alilovic tehetetlen, 13-7.

22'

Alilovic is védéssel mutatkozik be, Bognár lövését a lécre tolja.

21'

Mikler a biztos pont a védelem mögött, újabb ziccert véd. Jön a helyére Alilovic, míg Roli elismerő pacsikat kap a padon.

20'

Bognár átlövése könnyű csemege Miklernek. Bodó próbálkozásával már meggyűlik a vendégkapus baja, olyannyira, hogy nem is tud "hozzászólni", 12-6.

19'

Antal ziccerben beállóban, Mikler nagyot véd. Canellas passzolna Källman a szélre, de a védő kezében landol a labda.

18'

Canellas nem veszi észre, hogy Gaber kéri a labdát, de három ütemmel később Radivojevicsnek is jó a passz. Nem hibázik a jobbszélről, 11-6.

17'

Most Maqueda a labda-, Källman pedig a gólszerző, 10-6. Ismét időt kér Skaliczki.

16'

Gaber üti el a labdát Tyiskov elől, majd Maqueda rohan, 9-6.

15'

Davidovic átlövésére nem ér le a bal alsóba Mikler, 8-6.

14'

Källman a balszélről, 8-5.

13'

Radivojevics vadássza le a labdát a szélről beugró Holpert elől.

12'

Kállai átlövését blokkolja Gaber, Bombac megszerzi a labdát. Bodó előtt nyílik a fal, de kiszorított helyzetben, kínai figurára adja a labdát Radivojevicsnek, 7-5.

11'

Maqueda szerez labdát, indítja Källmant, aki az üres kapuba lő, 6-5. Időt kérnek a vendégek.

10'

Hosszan támadnak a vendégek, Pál-gól, de ellépte szerencsére. A másik oldalon Maqueda harcol ki hétméterest, míg Antalt kiállítják két percre. Radivojevics belövi a büntetőt, 5-5.

9'

Davidovic a hatos vonalról, 4-5. Sokat hibázunk egyelőre támadásban.

8'

Maqueda második gólja, 4-4.

7'

Antal kap nagy labdát beállóban, Mikler véd. Bombac vezet gyors támadást, megy az assziszt Bánhidinek, 3-3. Kállai ugrik magasra, majd a keresztlécről pattan a hálóba a labda, 3-4. Óriási gól volt.

6'

Bodó-bomba, 2-3.

5'

Pál tör be a falunkba, 1-2. Maqueda kezéből szedi ki a labdát Holpert, majd végigviszi, 1-3.

4'

Kállai ziccerét védi Mikler. Källmantól veszik el a labdát a játékvezetők, azt mutatják, hogy a hatoson belül futott át.

3'

Maquedára nem figyelnek, átlövésből eredményes a hosszú alsóba, 1-1.

2'

Holpert kanyarodik fel a szélről, Henigman blokkolja. Antal Szabolcs kap labdát beállóban, pimasz ejtés, 0-1 oda.