2. félidő

60'

MOL-PICK SZEGED – Sport36-Komló 37–21 (19–13)
Férfi kézilabda NB I, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Réti, Szedmák.
MOL-PICK SZEGED: Alilovic – Sostaric 7/3, Kaspárek 3, Bombac 3, Rosta 1, Bodó 4, Källman 4. Csere: Mikler, Nagy M. (kapusok), Maqueda 1, Henigman 4, Canellas 3/2, Stepancic 5, Radivojevics 1, Bajus 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Komló: Granic 1 – Szkokán 1, Oláh T. 3, Jóga 1, Grünfelder, Markovics 4/2. Csere: Selymes, Djurdjevics (kapusok), Takács 3, F. Sunajko 1, Manojlovity 1, Balázs 1, Zobec 1, Vaskó 1, Csomor 1, Kaáli 2/2. Vezetőedző: Kilvinger Bálint.
Hétméteres: 6/5, ill. 6/4.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

Végeredmény

37-21

60'

Vaskónak 44 másodperccel hamarabb véget ér a meccs, kiállítják a sporik. Canellas a jobb alsóba, 37-21. Vastaps közepette támad még a Komló, Takács szánja el magát lövésre, de nem talál kaput. Vége, 37-21-re nyerünk.

59'

Talpon a csarnok! Kaspárek indítja Bajus Brunót, aki nem hibázik, így megszerzi élete első, felnőtt NB I-es gólját. 36-21 ide, a fiatal szélső nevét skandálja a B-közép.

58'

Henigman tarthatatlan, ezúttal átlövésből eredményes, 35-21.

57'

Zobec fut keresztbe, majd lő feleslegesen komlói szempontból. Indulunk ebből, Sostaric pedig nem hibázik, 34-21.

56'

Henigman előtt üres az út a hatosig, 33-21.

55'

Elfáradtak a vendégek, ez a gyorsaságukon látszik a legjobban

54'

Utolsó időkérésüket is felhasználják a Baranya megyeiek. Sunajko kerül ziccerbe, Nagy azonban véd lábbal. Kaspárek, 32-21.

53'

Labdát szerzünk Canellas révén, majd gólt Sostaricsnak köszönhetően, 31-21.

52'

Canellas lövését takarják be, majd véleményes szituációban vesztünk labdát.

51'

Nagy Martin váltja a kapunkban Miklert. Vaskó kezében dadog a labda a jobbszélen, elveszti.

50'

Kaspáreket blokkolják, de oldalt megy ki. Elsül egy Bodó-bomba a bal alsóban, 30-21.

49'

Kaspárek a rövid felsőbe, 29-20. Takács a pipába estében beállóból, 29-21.

48'

Kaáli hétméteresből, 28-20.

47'

Újabb Selymes-védés, majd Djurdjevics váltja.

46'

Belülvédekezés Bombacsnál. Kaáli bepattintja Mikler mellett a büntetőt, 28-19.

45'

Takács a kezek alatt tüzel, Mikler nem ér oda, 28-18. Rosta kap gyönyörű passzt, a keresztléc azonban nem engedi feltenni a pontot az i-re.

44'

Canellas szerez labdát, majd Henigman rohan, 28-17.

43'

Rosta kiharcolja a hétméterest, Canellas bedobja, 27-17. Közte tíz! Időt kér Kilvinger, ma másodszor.

42'

Takács hát mögötti passza fényévekre van a játékostársától, jöhetünk.

41'

Balázs Sándor lő nagy gólt, 25-17. Stepancicsé sem kicsi, 26-17.

40'

Källman pimasz ejtése után 24-16-ra vezetünk. Mikler indítja Radivojevicset, 24-16.

39'

Bodó tíz méterről, Selymes kiüti, Zobec rohan a labdával, 23-16. Határeset, nem fújnak semmi a sporik Rostával szemben.

38'

Ez az Miki! Bodótól kapja a labdát, befordul, bepattintja, 23-15.

37'

Passzívig támadunk, Rosta kezéből kipördül a labda. Vaskó a jobbszélről, 22-15.

36'

Parádé! Mikler most hétméterest véd, remekül szállt be a második félidőre eddig. Marad a Komlónál a labda, majd egy hosszú passzt Radivojevics fülel le.

35'

Csomorról feledkezik el a balszélen Radivojevics, 22-14. Labdát vesztünk. Bodó rántja le Jógát, hetes és két perc.

34'

Zobec a sánc mellett, Mikler ezen is rajta van. Bombac büntet, 22-13.

33'

Bodó bepattintja, 21-13.

32'

Maqueda blokkja után támadhatunk. Stepancic átlövését Selymes védi.

31'

Mikler védéssel mutatkozik be, majd Källman villámléptekkel megy végig a pályán, 20-13.

1. félidő

30'

Az eddigi gólszerzőink: Sostaric 5/3, Stepancic 4, Bombac 2, Bodó 2, Källman 2, Kaspárek 1, Maqueda 1, Henigman 1, Canellas 1.

Oláh lövése Alilovic ölében köt ki. Canellas hétméteresből, 19-12. Manojlovity gólja zárja az első félidőt, amelynek a végén 19-13-ra vezetünk.

29'

Stepancic kap vastapsot, miután óriásit harcol egy veszettnek hitt labdáért. Szabaddobással jöhet a Komló, Szkokán lepi meg emberrel a nyakán a jobb oldalról Alilovicsot, 17-12. Stepancic nem hagyja örülni a vendégeket, 18-12.

28'

Canellas közbelövését védi Granic, majd jól rendeződik vissza a védelmünk. Alilovic véd, Sostaric rohan, 17-11.

27'

Sostaric rendezetlen fal ellen gólozik, miután Jóga rossz labdát kapott. 16-10 nekünk. Nagy gól, Oláh, 16-11.

26'

Stepancic a hosszú alsóba, 15-10.

25'

Labdaszerzés után már betalál Henigman, mindenkinél gyorsabb volt, 14-9. Oláh lövése ismét megpattan a sáncon, 14-10.

24'

Stepancic lövése Granic tenyerén csattan, de marad nálunk a labda. Henigman beállóban, labdát kap, Granic hárít.

23'

Alilovic bosszankodik, van is miért, mert belerúgott Markovics labdájába, 13-9.

22'

Sunajko kisodródva, Alilovic véd könnyedén. Következő támadásuknál ismét megpróbálja Filip Sunajko, hetest harcol ki.

21'

Egy újabb Stepancic-gól, miután becselezi magát ziccerig. 13-8-ra vezetünk.

20'

Hullanak a kétperces büntetések, ezúttal Grünfelder kap egyet. Stepancic elől szaladnak el a védők, köszöni szépen, 12-8.

19'

Rostának hosszú Canellas labdája, így Granic kapus lőhet gólt az üresen tátongó ketrecünkbe, 11-8.

18'

Kaspárek fut keresztbe, majd Granic lábai között talál utat a hálóba a labdája, 11-6. Oláh esik össze nagyon látványosan, kicsit talán túl látványosan is. Bodó kiáll két percre, Markovics pedig pimasz gólt lő hétméteresből, 11-7.

17'

Henigman vágja nyakon Oláh Tamást, jár is érte a kétperces büntetés. Sunajko szerez gólt, de Maquedát előtt fellökte, így érvénytelen.

16'

Kaspárek lövése a jobb és bal kapufán csattan, a hálóban nem. Sunajko rendezetlen fal ellen, 9-6. Bombac válaszol rögtön, 10-6.

15'

Oláh fut keresztbe, jól lekövetik a védőink az útját, szabaddobás. Sunajko talpról, Alilovic fölé tenyereli.

14'

Balázs szabálytalan Henigmannal szemben, két perc és hetes. Sostaric csuklóból a keresztlécre...

13'

Labdátszerzünk, ismét Källman a gólszerző, 9-4. Időt kérnek a vendégek. Oláh átlövése a blokkról hullik be a jobb alsóba, 9-5.

12'

Passzívig támad a Komló, Takács mellé trafál. Källman a balszélről, 8-4.

11'

Bodó kiharcolja, Sostaric bevágja a hétméterest, 7-4.

10'

Elhamarkodottan tüzelünk, Markovics rohan, 6-4. Rosta tűnik el a falban, Jógát kiállítják emiatt a játékvezetők két percre.

9'

Sostaric a második büntetőjét is belövi, 6-2. Sunajko átlövését is kiüti Alilovic, de marad a labda a vendégeknél, mivel Sostaric nem tudja megszerezni. Jógára feledkezünk meg beállóban, 6-3.

8'

Takács ellépi, gyorsan indulunk, Henigman megy előre, mint a tank, hétméterest harcol ki.

7'

Egy újabb Bodó-bomba középről, 4-2. Takács átlövését üti oldalra Mirko, Markovics megszerzi, majd mi is, Maqueda növeli előnyünket lerohanás után, 5-2.

6'

Markovics az üres kapunkba talál, 3-2.

5'

Jóga-ziccer beállóban, Alilovic véd. Szegedi kapufa, rohan a Komló, Bombac szabálytalan, két perc neki, hetes a vendégeknek. Markovics lövi Alilovic védi!

4'

Takács megy bele Kaspárekbe. Rosta kap labdát, belül védekeznek ellene, hétméteres. Sostaric a jobb alsóba, 3-1.

3'

Bodó ugrik magasra középen, 2-1.

2'

hosszan támad a Komló először, majd bombagóllal zár középről, Takács, 1-1.

1'

Mi kezdjük a meccset, az Alilovic – Sostaric, Kaspárek, Bombac, Rosta, Bodó, Källman összeállításban. Bombacsé az első gól, 1-0.

17.45: üdvözöljük szurkolóinkat az újszegedi sportcsarnokból. A hazaiak és a vendégek is már a pályán melegítenek, negyedóra múlva kezdődik idei második bajnoki mérkőzésünk. Ezúttal Bánhidi Bence, Stefán Sigurmannsson, Alen Blazevic és Dmitrij Zsitnyikov nincs ott a meccskeretünkben.