2. félidő

60'

MOL-PICK SZEGED – Csurgói KK 29–21 (14–11)
Férfi kézilabda NB I, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Nagy F., Túróczy.
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Radivojevics 9/4, Maqueda 1, Gaber, Blazevic, Källman 7, Bombac 3. Csere: Alilovic (kapus), Bodó 2, Kaspárek 1, Canellas, Zsitnyikov 5, Stepancic 1, Henigman, Rosta, Bajus. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Csurgó: Zaponsek – Gebhardt 1, Leimeter 4, Hanusz 1, Hadziomerovic 1, Nagy Sz. 1, Kovacevic 3. Csere: Pallag (kapus), Potocnik 3, Kerkovits 4/4, Toszkics 1, Asztrasapkin 2, Oslak, Vasvári, Szeitl. Vezetőedző: Bencze József.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/4.
Kiállítás: 6, ill. 6 perc.

Végeredmény

29-21

60'

Asztrasapkin a rövid alsóba, 28-21. Kaspárek felugrik, leüti a labdát, majd az ő góljával zárul a meccs, 29-21-re nyerünk.

59'

Kaspárek kapufája után Bajus szerez labdát, de Henigman belép a hatoson belülre így elveszítjük a labdát.

58'

Labdát vesztünk, de visszafutás közben Kaspárek visszalopja. Henigman lő középről tisztán, sokkal fölé. Oslak előtt nyílik szét a falunk, ziccer, de Alilovic véd!!!

57'

Történelmi pillanat! Legendánk gyermeke, Bajusz Sándor fia, Bruno a pályán, a balszélen. Vastaps köszönti.

56'

Újabb pontatlan csurgói támadás után Bombac "kígyózik át" a vendégek védekezésén, 28-20. Időt kérnek a vendégek.

55'

Ez már bent van! Kaspárek indítja Källmant, 27-20.

54'

Oslakot figyelmeztetik a játékvezetők, hogy ne színészkedjen. Kovacevic ejt, most sem jön be, kaput sem talál. Källman-ziccer, Pallag nyeri a párharcot.

53'

Potocnik csökkenti a csurgói hátrányt, 25-20. Källman a balszélről, 26-20.

52'

Vastaps a jó játék jutalma, miközben Rostát tünteti el beállóban Leimeter, amiért kiállítják két percre. Szabaddobással jöhetünk. Maqueda bokszolva passzol, nem jól.

51'

Rossz passz a csurgói beállónak, Alilovic indítja Zsitnyikovot, 25-19. Leimeter-belemenés.

50'

Kovacevic a csurgói gólfelelős most, 24-19. Rosta kezéből kicsúszik a labda.

49'

Rohanunk, Källman lövését kiüti Pallag, Radivojevics kipattanóját viszont már nem, 24-18. Ez volt a kilencedik gólja. ALILOVIC! Bravúr!

48'

Radivojevics "széttöri" a keresztlécet. Leimeter lövése pont Alilovic ölében köt ki, de marad náluk a labda, de azonnal el is veszik a sporik tőlük.

47'

Bombac bepattintja, 23-17. Kovacevic a szélről, 23-18.

46'

Henigman kap kétperces büntetést. Kerkovits belövi a hétméterest, 22-17. Érkezik a pályára magyar válogatott beállónk, Rosta Miklós, akinek édesapja a lelátóról figyeli a meccset.

45'

Hosszan, passzívig támad a Csurgó, Källman blokkoló kezéről megy ki a labda, majd Radivojevics szerzi meg, amit fineszes mozdulattal pattint a vendégkapuba. 22-16 ide!

44'

Bombac szerez labdát, Henigman viszi pár métert, majd a gólt Radivojevics lövi, 21-16. Időt kér a Csurgó.

43'

Maqueda védekezik jól, szabaddobással jöhet a Csurgó, majd Alilovic véd, de nem miénk a kipattanó.

42'

Potocnik átlövését fogja Alilovic passzívnál, majd Källman a szélről rendezetlen fal ellen, 20-16.

41'

Szeitlnél fújnak belemenést. Zsitnyikov fut üresbe, kapja a labdát Bombacstól, 19-16.

40'

Maquedát lerántják, szabaddobás. Bombac betör, Toszkics taszít rajta, hetes és két perc. Radivojevics belövi, 18-16.

39'

Zaponsek ismét kitenyereli Stepancic lövését, majd Kovacevic indul és lő gólt, 17-16. Elszórjuk a labdát, de szerencsére rosszul indít a Csurgó.

38'

Kerkovits már harmadik büntetőjét lövi sikeresen, 17-15.

37'

Stepancic átlövését védi Zaponsek, pedig volt benne erő rendesen. Hanusz fut keresztbe, hétméteres.

36'

Kovacevic ejt a balszélről, kapufa. Radivojevics fut a falba, bevágja, 17-13. Hanusz lepi meg Alilovicsot, 17-14.

35'

Rossz passz Szeitlnek. Bombac vezeti a lerohanásunkat, nem passzol, és milyen jól teszi, 16-13.

34'

Potocnik átlövése talál utat a hálónkba, 14-13. Stepancic első gólja óriásira sikeredett, a kezek alatt elemi erővel húzta be, 15-13.

33'

Újabb labdát adunk el, ezúttal Stepancic.

32'

Alilovicsnak kétszer is szerencséje van. Szeitl először a kapufára lő, majd a kipattanót fölé pattintja. Labdát vesztünk, Gebhardt rohan, 14-12.

31'

Mi kezdünk, Källmanról megfeledkeznek a védők, de Zaponsek véd.

1. félidő

Első félidő Vége

14-11

30'

14-11-re vezetünk az első játékrész után. Az első félidőben szerzett góljainkon öten osztoznak. Källman és Radivojevics négyszer, Zsitnyikov háromszor volt eredményes, míg Bodó kétszer, Maqueda egyszer talált be.

Hadziomerovic beállóból, 13-11. Negyven másodperc maradt az első félidőből, amikor meg kell törölni a labdát, csúszik. Támadunk. Gaber pattan le Hadziomerovicsról, két perc a bosnyák beállónak. Öt másodperc van hátra, Källman pont a dudaszó előtt talál be, így 14-11-es vezetéssel mehetünk szünetre.

29'

Eladjuk, Asztrasapkin-gól, 12-10. Dimaaa! Zsitnyikov válaszol rögtön, 13-10.

28'

Potocnik borzasztó passza utána építhetjük újabb támadásunkat, miközben rázendít a B közép. "Szeged! Szeged!"

27'

Asztrasapkin találja telibe a keresztlécet. Gabert rántják le, csak szabaddobás. Canellas eltotyogja.

26'

Radivojevics marad le a a labdáról, de Mikler nagyot véd! Radivojevics a főszereplő ismét, javít a szélről, 12-9.

25'

Meg is van, Zsitnyikov rendezetlen fal ellen, 10-9. Labdát szerzünk, Källman viszi végig, 11-9. Időt kérnek a vendégek.

24'

Rossz csurgói bejátszás, a vezetésért támadhatunk.

23'

Nagy megy bele Maquedába, miénk a labda, Zsitnyikov egyenlít, 9-9.

22'

Időt kér vezetőedzőnk. Gaber küzd a felban, szabaddobás.

21'

Leimeter lő óriási gólt, amivel fordít a Csurgó, 8-9, oda.

20'

Elveszik a labdát tőlünk a sporik, rohanna a Csurgó, de jól rendeződünk vissza.

19'

Zaponsek most érzi Bodó lövését, jól zárunk vissza. Nagy átlövése a sáncon változtat irányt, am becsapja kapusunkat, 8-8.

18'

Emberhátrányban már a második gólunk, labdaszerzés után Källman robog végig a labdával, 8-6. Leimeter húzza vissza, 8-7.

17'

Bodó pattintja be a hosszú felsőbe, 7-6.

16'

Zaponsek véd, miközben a lövő Bodón csüngenek a védők. Blazevicset állítják ki a játékvezetők két percre.

15'

Potocnik talpról, bemegy Mikler lábai között, 6-6. Gaber kap egyet, belenyúltak a szemébe, de minden rendben vele.

14'

Belül védekezik Maqueda, ez már a hatodik hétméteres a meccsen. Kerkovits megtáncoltatja Miklert, majd bedobja, 6-5.

13'

Maqueda veri meg lábbal a védőket, 6-4.

12'

Toszkics válik le Gaberről, 5-4.

11'

Bodó lövését a sáncról védi Zaponsek.

10'

Mikler véd, de hetest kap a Csurgó. Kerkovits, 5-3.

9'

Potocnik átlövését tenyereli ki Mikler, majd az ellentámadást rendezetlen fal ellen, Bodó váltja gólra, 5-2.

8'

Már a harmadik hétméteresünket végezhetjük el, Radivojevics lövése a kapufáról csattan be, 4-1. Leimeter betörés után, 4-2.

7'

Bodó eladja, Leimter az üres kapunkba dobja a labdát, 3-1.

6'

Újabb büntetőt lőhetünk, Maqueda harcolja ki. Radivojevics pazar mozdulattal, 3-0. Eladja a Csurgó a labdát, vastaps közepette támadhatunk.

5'

Újabb csurgói kapufa, majd Bombac szabálytalan, hetes és két perc. Nagy Szabolcs lövi, Mikler kirúgja!

4'

Gaber kiharcolja, Radivojevics gólra váltja a hetest, 2-0.

3'

Újabb Leimeter-próbálkozás, kapufa. Bombac passza rossz Radivojevicsnek, jöhet a Csurgó. Hadziomerovic mellé beállóból.

2'

Leimeter átlövését blokkolja Blazevic.

1'

A Csurgó kezd, mi a Mikler – Radivojevics, Maqueda, Gaber, Blazevic, Källman, Bombac összeállításban lépünk pályára. Labdaszerzés után Källman lövi az idény első gólját, 1-0.

A 2019-2020-as idény első tétmérkőzését játsszuk ma, 18 órától a Csurgót fogadjuk az újszegedi sportcsarnokban a K&H liga 1. fordulójában. Keretünkből Bánhidi Bence, Mario Sostaric és Stefán Sigurmannsson maradt ki, míg ma debütálhat a felnőtt NB I-ben Bajus Bruno.